reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TS2 Technologie Satelitarne dla marines

dodano: 2008-09-08 10:38 | aktualizacja: 2008-09-08 16:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: ts2

TS2 Technologie Satelitarne Firma TS2 Technologie Satelitarne przygotowała już dokumenty przetargowe dla JCC-I/A i projekt sieci satelitarnej w nowych bazach marines w Afganistanie. Rządowy kontrakt obejmuje uruchomienie i utrzymanie w okresie dwóch lat pełnej łączności w nowych lokalizacjach dla wszystkich stacjonujących tam żołnierzy. Stany Zjednoczone przeniosą 4,5 tysiąca marines z Iraku do Afganistanu już na początku 2009 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezydent Bush otrzymał już stosowne rekomendacje od najważniejszych przedstawicieli władz cywilnych i wojskowych w Pentagonie. Oficjalna decyzja powinna zapaść niebawem. Przyszłe działania obejmują wysłanie brygady armii i batalionu marines w łącznej liczbie 4500 żołnierzy. Wg dowódców wojskowych, aby zapewnić skuteczną ochronę przed działaniami talibów, potrzeby są większe.

Jesteśmy jednym z pierwszych operatorów łączy telekomunikacyjnych w technologii satelitarnej na terenie Iraku i Afganistanu, co owocuje kilkuletnią współpracą z Armią Amerykańską. Projekt afgański może być kolejnym dużym rządowym zamówieniem w historii firmy" - powiedział prezes TS2 Technologie Satelitarne, Marcin Frąckiewicz. "Nasza sieć wojskowa w samym tylko Iraku ma już ponad 10 tysięcy stałych użytkowników korzystających na co dzień z szerokopasmowych połączeń - dodał także.

Firma TS2 specjalizuje się dostarczaniu globalnych usług łączności satelitarnej, na obszarach o ubogiej infrastrukturze telekomunikacyjnej. Podstawowym medium transmisyjnym jest dwukierunkowy transfer danych, który umożliwia nie tylko dostęp do Internetu i przesyłanie informacji wewnątrz sieci, ale także komunikację głosową. Tego typu usługi bardzo często wykorzystuje przemysł obronny, służby specjalne i wojsko.

Komunikacja TS2 pomiędzy bazami jest możliwa dzięki równoczesnej dzierżawie pasm na satelitach Intelsat 10-02, Intelsat 901 oraz ArabSat Badr-4, których zasięg pozwala na zestawianie połączeń pomiędzy dowolnymi punktami na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i południowo-zachodniej części Azji. Firma dodatkowo wyposaża klientów w telefony satelitarne sieci Thuraya i Iridium, które często są jedynym środkiem komunikacji w tym rejonie świata.

Wybór wykonawcy nowej sieci dla żołnierzy marines nastąpi jeszcze przed końcem 2008 roku w ramach obowiązujących procedur JCC-I/A (the Joint Contracting Command-Iraq/Afghanistan).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...
reklama