reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Na wszystko mamy czas...

dodano: 2008-09-21 00:43 | aktualizacja: 2016-07-31 21:24
autor: Paweł Urkiel | źródło:

Od jakiegoś czasu powalają mnie na kolana kolejne wieści o przełożonej dacie startu kanałów Cyfrowego Polsatu, np. Polsat Play... Polsat Spot HD też był chyba najdłużej startującym w historii kanałem kodowanym...Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Od niedawna przewija się informacja o zakodowaniu kanału Polsat2... W ciągu kilku dni data jego zakodowania zmieniła się, jak dobrze liczę, trzy razy... Oby Polsat Cafe, który ma zastąpić Polsat Zdrowie i Urodę nie był kanałem widmo przez następne kilka miesięcy lub lat... Jednak nie tylko Polsat ma dobre samopoczucie i wiele czasu... TVP też kilka razy zmieniała termin przenosin kanałów na satelicie Astra 19.2*E, aż niektórzy zaczęli wątpić, czy stanie się to w tym stuleciu... I stało się... a podziw nie miał granic... Jednak można. W tej całej wesołej przygodzie najbardziej pociesznym przykładem opieszałości w działaniu jest temat analogowego tvn'u... No tutaj to już ITI przeszło samo siebie:) Kanał jest nadal dostępny, ale od kilku dobrych lat mówi się o jego wyłączeniu w analogu (już nawet nie pamiętam kiedy podano pierwszą informację o planach zakończenia analogowego przekazu tej stacji)... Może nastąpi to wreszcie po starcie nowej oferty ITI... a transponder zacznie być wykorzystywany przez telewizję n. Do tego wszystkiego można też dodać niezbyt szybkie ruchy Cyfry+, jeśli idzie o wykupywanie praw (ostatnio n-ka podkupiła prawa do filmów naszej śpiącej, jak niedźwiadek Cyfrze), czy dziwny pogląd (na szczęście już minął, dzięki n-ce) na temat wprowadzenia w Polsce kanałów HD... Ten przykład pokazuje, że wprowadzanie kanałów HD nie było trudne... Potrzeba było tylko troszkę przycisnąć, lub jak kto woli przyprzeć do muru... (tutaj cisnącym/przypierającym była n-ka, a kontratakującym stała się Cyfra+)... Jak się chce to można. Wszystko to wskazuje na to, iż nasi wspaniali operatorzy telewizyjni mają mnóstwo czasu na podejmowanie decyzji i ich realizację... Jednocześnie stają się mało wiarygodni i do tego odrobinę śmieszni... Wydaje mi się, że nie ma problemu w zakodowaniu kanału, czy też w jego wyłączeniu... Nawet sam start kanału nie jest problemem, gdy ma się koncesję... A tu proszę... tylko czekamy i czekamy i czekamy... Może ktoś wreszcie obudzi się i decyzje będą zapadać szybciej, a jak już zostaną podjęte to będą wykonywane w należytym czasie... nie ma na co czekać, trzeba działać.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...