reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Eurobird 9 - czy stanie się nowym Hot Birdem?

dodano: 2008-09-23 22:36 | aktualizacja: 2016-07-31 21:26
autor: Paweł Urkiel | źródło:

Temat łączy się częściowo z moim poprzednim blogiem... Wtedy rozprawiałem o ciasnocie na transponderach Hot Birda. Teraz zajmę się kwestią planów i zamiarów Eutelsata względem Eurobirda 9. Otóż, mam takie osobiste wrażenie, że operator i jednocześnie właściciel obu tych pozycji orbitalnych chce umocnić Eurobirda 9 i stworzyć coś w rodzaju Hot Bird\'a Bis. Powstaje więc pytanie, czy to się uda?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odpowiedz nie jest oczywista, a jednocześnie prostszego pytania nie ma... Co ma przyciągnąć sat-maniaków do nowej pozycji orbitalnej, jaką niewątpliwie jest 9*E? A no erotyka... To jest główny i świetny zarazem wabik oraz świadome działanie operatora... Wielu z nas posiada karty kodowe na pakiety erotyczne. Teraz, gdy zapowiadany jest koniec nadawania pakietu MCT i RedLight z 13*E siłą rzeczy musimy przestawić nasze anteny, lub dostosować je do odbioru Eurobirda 9. Możliwości dostosowania zestawu jest kilka - dołożenie nowego kowertera pojedynczego (Single). Można też zamocować konwerter typu monoblock i jednocześnie odbierać sygnał z Hot Birda i Eurobirda 9... (to rozwiązanie zapewne będzie najbardziej popularne we Włoszech z wiadomych powodów) Ja osobiście zainwestowałbym w antenę Triax TD110 i multiblock (dla niewtajemniczonych jest to specjalny uchwyt na 4 konwertery). Tutaj bez problemu (ew. po drobnych przeróbkach uchwytów na LNB) można ustawić sygnał z Hot Birda, Eurobirda 9, Astry 1, Astry 2/Eurobirda 1 lub zamiast tego ostatniego np. Thora lub być może nawet Syriusza... Opcji, jak już zauważyłem wcześniej jest kilka i myślę, że powolne przenoszenie się lub dołączanie nowych użytkowników pozycji 9*E, spowoduje iż stanie się ona na tyle popularna by móc o niej mówić Hot Bird Bis... Kto wie, może w przyszłości SKY Italia zacznie tu nadawać swój pakiet i odciąży tym samym kilka transponderów na 13*E (choć to raczej wizja daleko-przyszłościowa).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

549 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...