reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Współpraca polskich platform cyfowych

dodano: 2008-09-23 23:00 | aktualizacja: 2016-07-31 21:26
autor: Paweł Urkiel | źródło:

Po przeczytaniu informacji o nadawaniu religia.tv i TVN Lingua z częstotliwości Cyfry+ i jednoczesnemu udostępnieniu tych kanałów abonentom Cyfry+ oraz mając na uwadze niedawne porządki wśród dubli kanałów w naszych platformach, naszła mnie pewna myśl - czy przypadkiem nie zmierzamy do posiadania w domu jednej platformy cyfrowej o trzech różnych ojcach - właścicielach?...Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnio zaimponowała mi współpraca Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu w temacie wymiany się dublowanymi kanałami. W rezultacie część kanałów jedna platforma pobiera od drugiej i dało to możliwość zwolnienia miejsca na satelicie (na jego brak chorują niewątpliwie nasze wszystkie platformy cyfrowe). Aż łezka się w oku kręci, że tak bajecznie układa się pożycie naszych trzech platform, choć podkradają sobie prawa do filmów, czy sportu oraz abonentów przeróżnymi sposobami i promocjami, to jednak potrafią rozmawiać wspólnym językiem korzyści. Wynika on chyba tylko i wyłącznie z braku miejsca na transponderach, ale w sumie dla nas płacących nie jest ważne, co było przyczyną, a liczy się jedynie skutek. W przypadku współpracy n i Cyfry+ mamy korzyść marnej natury - niby dostaniemy regligia.tv i TVN Lingua, ale w przypadku Cyfry+ liczymy wszyscy na coś więcej (TVP HD, TVP Sport, Travel Channel, NatGeo Wild i wiele, wiele innych). No cóż lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Jednak o czym innym tutaj chciałem powiedzieć (napisać) Mianowicie ostatnio lekko zaczyna się nam dublować oferta platform. Do Cyfry+ dołączono wielkich lotów kanał Zone Romantica (dzięki za to, że nie mam żony, kobiety, czy innego wielbiącego telenowele stwora - bez urazy dla Pań, kocham Was wszystkie - same rozumiecie nie moja tematyka :P) Innym przykładem są wyżej wymienione kanały z pakietu n. Idąc tym tokiem rozumowania również Eurosport HD, MTV HD, paczki: HBO, AXN oraz Filmbox i Cinemax dublują się (nie w każdym przypadku - niekiedy nie dotyczy to Cyfrowego Polsatu...). Jest tego jeszcze trochę, ale nie chodzi mi o to, by podawać wszystkie przykłady. Wszystko pięknie, tylko czy w przypadku, gdy współpraca będzie się tak dalej układać i wymiana kanałami za częstotliwość będzie nadal postępować, w rezultacie nie powstanie nam jedna platforma cyfrowa z trzema różnymi właścicielami? Po co wtedy robić fuzję :P Każdy będzie zarabiał, a my będziemy płacić jakieś 500zł/m-c za pełny pakiet ;) Może moje rozważania są lekko przesadzone i ironiczne, ale jednak ostatnie zmiany wyraźnie nakreślają taki kierunek - oferty "basic" się ujednolicają, by walczyć tylko "premium"? Ale na premium nie każdego stać, więc w przyszłości może dojść do konieczności wyboru między trzeba tymi samymi pakietami... Czy taki scenariusz jest możliwy? Zapraszam do komentowania, bo jestem ciekaw ilu z Was myśli tak, jak ja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...