reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co z platformą satelitarną od TP?

dodano: 2008-10-06 11:49 | aktualizacja: 2008-10-06 16:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp.pl/media2

logo TP nowe tpsa W ciągu kilku tygodni Telekomunikacja Polska zamierza udostępnić swoim klientom możliwość świadczenia usług multipakiet przez satelitę z wykorzystaniem infrastruktury spółki Canal+ Cyfrowy. Obecnie trwają testy techniczne na wybranej grupie klientów. Umowa dotycząca startu nowego serwisu została podpisana przez Canal+ i TP na przełomie tego roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z kolei kwestia wejścia Cyfry+ w telekomunikację to raczej kwestia przyszłego roku (jeśli w ogóle do tego dojdzie). Canal+ Cyfrowy może stać się operatorem oferującym pod swoim szyldem usługi triple play, którego partnerem stanie się prawdopodobnie Telekomunikacja Polska.

Pomysł współpracy obu spółek wygląda na przeniesienie do Polski rozwiązania znanego z Francji. Analitycy uważają jednak, że w Polsce sytuacja jest zupełnie inna, bo budowa platformy satelitarnej przez TP może oznaczać utratę klientów bezpośrednio przez Cyfrę+. Więcej niż połowa abonentów Cyfry+ ma dostęp do polskiej ligi, a Orange Sport, w którym dostępne są rozgrywki piłkarskie Ekstraklasy jest pierwszym programem produkowanym przez TP.

Z drugiej strony TP SA tak na prawdę nie ma pojęcia o prowadzeniu platformy satelitarnej, a najlepszym przykładem jest brak sieci dystrybucji, bo salony Orange do tego się nie nadają. Okazuje się, że sprzedaż telefonii komórkowej czy stacjonarnej to nie sprzedaż i dystrybucja platformy satelitarnej - tego nie można pogodzić, a pracownicy Orange nie znają się na telewizji cyfrowej (mogliby się podszkolić w telefonii stacjonarnej, bo tego nie umieją obsługiwać, a co dopiero kolejny produkt z innego segmentu). Nie uda się ich szybko przeszkolić, by mogli skutecznie rywalizować z punktami Cyfry+, Cyfrowego Polsatu czy n.

Oczywiście TP SA mogłaby uruchomić platformę Orange TV, ale musiałaby zatrudnić fachowców znających się na rzeczy i mieć solidny biznesplan, specjalnie nie szkodzący konkurencji, którą wcześniej czy później byłaby Cyfra+. Musiałaby to być oferta zupełnie inna niż ta, którą mają inne platformy, bo oparcie się na tym co jest z jednym Orange Sport nie ma racji bytu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...