reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie będzie TVP Parlament

dodano: 2008-10-08 10:57 | aktualizacja: 2008-10-08 17:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press

tvp Zawieszony został kolejny projekt Telewizji Polskiej, która postanowiła, że kanał TVP Parlament nie zostanie na razie uruchomiony. Poprzednio ogłaszano, że kanał rozpocznie nadawanie na początku 2009 roku, jednak do KRRiT nie trafił nawet jeszcze wniosek o przyznanie koncesji. Pomysł nowej stacji pojawił się już w 2006 roku, kiedy prezesem TVP był Jan Dworak.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP oświadczyło, że powodem zawieszenia kanału jest blokada dalszych rozmów z Sejmem przez marszałka Bronisława Komorowskiego, a także brak reakcji na zgłoszoną przez członka zarządu TVP Sławomira Siwka ofertę wspólnego dopracowania projektu i umowy między parlamentem a telewizją publiczną.

Według wstępnych założeń kanał TVP Parlament miał transmitować obrady Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego oraz konferencje prasowe polityków. Nie zabrakłoby również programów poradnikowych (m.in. o edukacji obywatelskiej).

TVP zrezygnowała również z dalszych prac nad TVP Rozrywka i TVP Film. Oba kanały straciły już przyznane przez KRRiT koncesje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...