reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfra+ tylko w Seca 4 - koniec Seca 2

dodano: 2008-10-09 02:54 | aktualizacja: 2008-10-09 03:44
autor: HacKing | źródło: sat-elita.info/Inf. własna

czaszka_cyfra_www.jpg Zgodnie z zapowiedziami Cyfra+ zakończyła proces wymiany kart kodowych z dotychczasowego systemu Seca MediaGuard 2 na nowy ochrzczony mianem Seca MediaGuard 4. W nocy z 8 na 9 października ostatecznie wyłączono ProvID 0065 na kanałach platformy, które jeszcze go wykorzystywały. Od teraz dostęp do oferty Cyfry+ mają wyłącznie posiadacze nowych kart (ProvID 0068).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wymianę przeprowadzono w prawdziwie błyskawicznym tempie. Cyfra+ potrzebowała na to zaledwie 1 miesiąc. Konkurencyjna platforma Cyfrowego Polsatu, mająca o wiele większe problemy z piractwem, nie może zakończyć wymiany już od wielu miesięcy.

Wygląd nowej karty Cyfry+


System Seca MediaGuard 2 zadebiutował w kwietniu 2002 roku, kiedy rozpoczęto jego testy na pakiecie Canal Satellite Digital (obecnie Digital+). Zaraz po hiszpańskim operatorze jego testy rozpoczęła polska Cyfra+. Z drobnymi problemami Seca 2 wytrwała przez ponad 6 lat. W międzyczasie kilkakrotnie łamano kolejne nanoinstrukcje (jednak do dziś nie rozpracowano/nie upubliczniono wszystkich) i umożliwiono podbijanie kart. To właśnie ten drugi czynnik był głównym bodźcem do ostatecznej rezygnacji z Seca MediaGuard 2, ponieważ skala procederu przybrała zbyt szerokie kręgi. Szczegółowe opisy można było bez trudu znaleźć w sieci, a czarny rynek sprzedaży kart (zarówno tych nieaktywnych, jak i już "zrobionych"), czy też tzw. podpisów miał się świetnie. Powszechne było "gubienie" kart. Opłata za jej utratę była zbyt niska, żeby odstraszyć osoby zainteresowane piractwem.

Plansza wyświetlająca się po pomyślnym przeprowadzeniu aktywacji nowej karty


Niestety szybkość zakończonej już wymiany na Seca MediaGuard 4 także ma swoje minusy - pojawiła się możliwość wyłudzania kart, ponieważ do abonentów nie trafiały one listami poleconymi, a przesyłkami zwykłymi. W efekcie można było udać się do dystrybutora i informując, że paczka nie dotarła, uzyskać kolejną kartę. Oczywiście ta otrzymana pocztą była niezwłocznie wyłączana, ale nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie pojawi się sposób na podbijanie kart. I co wtedy? Zupełnie niepotrzebnie operator otworzył furtkę, która pozwala na pobieranie dodatkowych kart i to może zemścić się w przyszłości.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...