reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śmierć Windows Vista?

dodano: 2008-10-19 12:33 | aktualizacja: 2008-10-21 11:55
autor: Paweł Urkiel | źródło: Interia.pl/media2.pl

Windows Vista jest coraz mniej popularny, wręcz można zaryzykować iż jest to najgorzej sprzedający się system spod skrzydeł firmy Microsoft. Jakby tego było mało najnowsza odsłona systemu - Windows 7 ma być tylko poprawioną wersją Visty. Jak wynika z badań rynku przeprowadzonych w USA, Amerykanie nie chcą kupować sprzętu z najnowszym dzieckiem Microsoftu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pod uwagę wzięto głównie sprzedaż w sklepie internetowym Amazon.com, który przeżył prawdziwe oblężenie - kupujący polowali na netbooki oraz MacBooki. Z dwudziestu najpopularniejszych wśród klientów komputerów tylko jeden korzystał z Windows Vista. Pozostałe działały na Windows XP, Mac OS Leopard lub dystrybucji Linuksa - informuje przedstawicielka serwisu CNET.

Microsoft sytuację tłumaczy tym, iż większość użytkowników nie chce używać Visty, gdyż Windows XP spełnia ich oczekiwania i czekają na premierę Windows'a 7 i wtedy wymienią system. Czy takie założenie nie jest zbyt optymistyczne? W przypadku, gdy "siódemka" będzie tylko poprawioną wersją Visty, może to budzić pewne obawy.

W naszym ojczystym kraju, także panuje przeświadczenie, że przy zakupie nowego komputera należy zwrócić uwagę, by nie posiadał systemu operacyjnego Vista.

Złe opinie o najnowszym systemie Microsoftu są przekazywane drogą pantoflową i nawet jeśli nie zawsze są zgodne z prawdą, rzutują w znaczący sposób na jego sprzedaż i popularność.

Teraz powstaje jedno pytanie, czy Windows 7 poradzi sobie lepiej i zdobędzie zaufanie użytkowników?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

'SAT Kurier abonament 2020' + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2020 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...
reklama