reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śmierć Windows Vista?

dodano: 2008-10-19 12:33 | aktualizacja: 2008-10-21 11:55
autor: Paweł Urkiel | źródło: Interia.pl/media2.pl

Windows Vista jest coraz mniej popularny, wręcz można zaryzykować iż jest to najgorzej sprzedający się system spod skrzydeł firmy Microsoft. Jakby tego było mało najnowsza odsłona systemu - Windows 7 ma być tylko poprawioną wersją Visty. Jak wynika z badań rynku przeprowadzonych w USA, Amerykanie nie chcą kupować sprzętu z najnowszym dzieckiem Microsoftu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pod uwagę wzięto głównie sprzedaż w sklepie internetowym Amazon.com, który przeżył prawdziwe oblężenie - kupujący polowali na netbooki oraz MacBooki. Z dwudziestu najpopularniejszych wśród klientów komputerów tylko jeden korzystał z Windows Vista. Pozostałe działały na Windows XP, Mac OS Leopard lub dystrybucji Linuksa - informuje przedstawicielka serwisu CNET.

Microsoft sytuację tłumaczy tym, iż większość użytkowników nie chce używać Visty, gdyż Windows XP spełnia ich oczekiwania i czekają na premierę Windows'a 7 i wtedy wymienią system. Czy takie założenie nie jest zbyt optymistyczne? W przypadku, gdy "siódemka" będzie tylko poprawioną wersją Visty, może to budzić pewne obawy.

W naszym ojczystym kraju, także panuje przeświadczenie, że przy zakupie nowego komputera należy zwrócić uwagę, by nie posiadał systemu operacyjnego Vista.

Złe opinie o najnowszym systemie Microsoftu są przekazywane drogą pantoflową i nawet jeśli nie zawsze są zgodne z prawdą, rzutują w znaczący sposób na jego sprzedaż i popularność.

Teraz powstaje jedno pytanie, czy Windows 7 poradzi sobie lepiej i zdobędzie zaufanie użytkowników?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

190 zł Więcej...
reklama