reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

12-12-2012 - koniec telewizji analogowej?

dodano: 2008-10-20 11:42 | aktualizacja: 2008-10-20 13:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: onet.pl

DVB-T2_terr_logo.jpg Na 12 grudnia 2012 roku UKE ustaliło planowany termin ostatecznego wyłączenia w Polsce nadawanie telewizji analogowej. Termin ten pokrywa się terminami wyłączenia nadawania analogowego proponowanymi przez Unię Europejską. Jednak Polakom udało się wynegocjować przedłużenie terminu do 2014 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według prezes UKE, Anny Streżyńskiej, ustalona data jest realna zarówno pod względem technicznym, jak i organizacyjnym. Krótko mówiąc: 12-12-2012 data jest okrągła i łatwo ją zapamiętać!

Niedawno do UKE wpłynęły wnioski od TVN, Polsatu i TV4 o zmianę częstotliwości. Jednak nadawcy komercyjni chcą, by wyłączenie analogu nastąpiło na ich wniosek, gdy 95 proc. odbiorców będzie miało urządzenia do odbioru DVB-T. Z kolei obowiązkowe wyłączenie nadawania analogowego nastąpiłoby w momencie osiągnięcia poziomu 99 proc., co jest nie do przyjęcia.

Nadawcy komercyjni obawiają się, że z momentem wyłączenia nadawania analogowego stracą znaczną część odbiorców, którzy nie zaopatrzą się w urządzenia do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Nie chcą by został powtórzony błąd popełniony podobny, jak przy przeniesieniu nadajnika w Warszawie na PKiN do Łazów, kiedy duża część gospodarstw domowych straciła możliwość odbioru niektórych kanałów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama