reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy portal multimedialny TVP

dodano: 2008-10-22 16:48 | aktualizacja: 2008-10-22 17:15
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

tvp 22 października ruszyła wersja beta nowego multimedialnego portalu Telewizji Polskiej, który wkrótce zastąpi dotychczasowe strony internetowe publicznego nadawcy - tvp.pl i itvp.pl. Nowy portal dostępny jest pod adresem beta.tvp.pl, dostęp do niego można uzyskać również ze strony głównej tvp.pl po kliknięciu odnośnika na samej górze witryny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy portal to ponad 8 tysięcy audycji, aktualny program TVP, informacje o gwiazdach, konkursy i ekskluzywne materiały wideo.

Działalność w Internecie to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju TVP w najbliższych latach – mówi Marcin Bochenek, członek Zarządu TVP. Udostępnianie przez Telewizję Polską treści na platformach innych niż tradycyjna telewizja ma uzupełniać ofertę programową telewizji publicznej i zwiększać do niej dostęp. Chcemy także, by działalność ta stała się kolejnym źródłem przychodów dla TVP.

Portal składa się z tematycznych serwisów - informacje, publicystyka, sport, dla dzieci, rozrywka, gwiazdy, filmoteka, kultura, historia, styl życia, wiedza i religia. Dzięki tematycznemu podziałowi treści internauci łatwo dotrą do programów, które ich interesują i będą mogli eksplorować portal i jego zawartość w sposób bardzo intuicyjny i przyjazny. Na tvp.pl widzowie znajdą ponad 8 tysięcy programów dostępnych na żywo i na żądanie. Obecnie największą popularnością wśród internautów cieszą się takie pozycje, jak: „Teleexpress”, „Wiadomości”, „Boso przez świat”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, ekstraliga żużlowa, „Domisie” oraz seriale „M jak miłość” i „Czas honoru”. Telewizja Polska udostępnia także w Internecie największą kolekcję filmów dokumentalnych, która w najbliższym czasie zostanie wzbogacona o filmy fabularne.

Na tvp.pl widzowie mogą zobaczyć wiele programów, których z różnych przyczyn nie mogli obejrzeć w telewizji. Podobną możliwość oferują w Internecie niektóre zagraniczne stacje telewizyjne, m.in. BBC, której iPlayer cieszy się w Wielkiej Brytanii coraz większą popularnością – mówi Patrycja Klarecka, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. Obecnie jest to kilkanaście programów dziennie, ale pracujemy nad tym, żeby było ich jak najwięcej. Chciałabym także podkreślić, że zależy nam na tym, by – oprócz udostępniania programów - portal tvp.pl stał się pierwszym i najważniejszym źródłem informacji o działalności programowej Telewizji Polskiej.

Portal tvp.pl będzie rozwijany o nowe treści i funkcjonalności. Oprócz rozbudowywania serwisów tematycznych – m.in. informacyjnego i sportowego, planowane jest wprowadzenie mechanizmów społecznościowych. W 2009 roku uruchomiony zostanie sklep internetowy z wydawnictwami Telewizji Polskiej.
Wersja beta portalu tvp.pl jest dostępna pod adresem beta.tvp.pl, można na nią wejść także ze stron itvp.pl oraz z tvp.pl.

Nowy portal TVP (wersja beta):
beta.tvp.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...