reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Multiroom w Cyfrze+ nie zabije splitterów

dodano: 2008-11-06 21:18 | aktualizacja: 2008-11-18 00:36
autor: Paweł Urkiel | źródło: DVBnews.pl/Cyfra+

cyfra+logo_sk_new.jpg W dniu 30 września 2008 roku, po raz pierwszy przedstawiciele Cyfry+ poinformowali o planach wprowadzenia nowej usługi - Multiroom. Miałaby ona dać abonentom możliwość oglądania pakietu platformy na dwóch odrębnych tunerach i tym samym - na dwóch telewizorach. Planowany koszt wykupienia takiego rozwiązania u operatora to 15PLN/m-c.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prawdopodobnie nowa usługa Cyfry+ zostanie uruchomiona już w grudniu (planowane są testy Multiroom'u właśnie na początku tego miesiąca) i będzie to jedyna tego typu oferta na rynku. Wcześniej o podobnym rozwiązaniu wspominali przedstawiciele platformy n, ale na razie nie podejmują tematu.
Do odbioru programów nie będzie potrzebna karta abonencka. Każdy klient otrzyma moduł Multiroom, który będzie dekodował sygnał platformy.

Co 6 lub 8 godzin będzie trzeba jednak uaktywnić prawa do odbioru sygnału, poprzez zbliżenie drugiego modułu do głównego dekodera, co może się okazać najbardziej niewygodnym elementem działania usługi.

Stało sie to zródłem obaw abonentów aktualnie korzystających z dzielenia sygnału z karty Cyfry+ na specjalnych urządzeniach, zwanych splitterami.
Jednak okazuje się, iż Cyfra+ nie ma zamiaru zlikwidowaćmożliwości odbioru swoich kanałów przy użyciu tych urządzeń, a jedynie chce zaoferować swoje rozwiązanie klientom, którzy cenią sobie wygodę i komfort. Będą oni mogli reklamować ewentualne niedogodności u operatora (podobnie jest z modułem dedykowanym przez platformę do odbioru kanałów HD).
Multiroom a funkcjonowanie splitterów. Cyfra+ wprowadza usługę Multiroom w odpowiedzi na zapotrzebowanie i wyraźne życzenie klientów. Będzie to w pełni legalna usługa posiadająca oficjalną rekomendację firmy, co dla wielu abonentów jest sprawą kluczową - mówi Małgorzata Mazur.(D)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...
reklama