reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska: koniec analogu z satelity

dodano: 2008-12-15 10:25 | aktualizacja: 2008-12-16 21:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

TVN HD Logo Zgodnie z zapowiedziami wyłączono analogowy TVN z tp. 16  satelity Hot Bird 7A - 13E z częstotliwości 11,506 GHz, pol. V. Był to ostatni polski kanał emitowany z satelity analogowo. Ogłaszamy oficjalny koniec satelitarnego analogu w Polsce. Wszystkie inne polskie kanały już od dawna są nadawane cyfrowo z wielu satelitów. W miejscu analogowego TVN jest plansza z informacją, jak odebrać ten kanał cyfrowo.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN emituje jeszcze planszę informacyjną z podkładem dźwiękowym z bieżącego programu. Podawana jest tam informacja, że :

"Dalszy odbiór TVN będzie możliwy po podłączeniu do telewizora nowego dekodera cyfrowego.

Dowiedz się więcej: www.telewizjanakarte.pl ..."TVN skierował dotychczasowych użytkowników analogowych odbiorników, które już przechodzą do historii, w kierunku TNK - Telewizji na Kartę, czyli taniej oferty kart w systemie Conax. Karta na starcie kosztuje tylko 49 zł, stąd ogromne zainteresowanie. Ogląda się przez 3 miesiące kilkanaście kodowanych kanałów oraz wszystkie niekodowane w Hot Birda (ew. także z satelity Astra). Jeśli po 3 miesiącach nie opłaci się rocznej opłaty 120zł (10zł /mc), to pozostaje 5 kanałów: TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i religia.tv. Sprzedawane są też gotowe zestawy TNK za 199 zł z odbiornikiem TechniSata. Klienci wybierają też inne oferty odbiorników i modułów w komplecie z kartami TNK. Karty TNK są też w dużych ilościach sprzedawane poza Polskę, dla Polaków pracujących zagranicą.

Koniec analogowego TVN spowodował niewątpliwy boom na cyfrowe zestawy i to w każdej polskiej platformie: Cyfrowym Polsacie, Cyfrze+, n, Orange i TNK. Bite są kolejne rekordy sprzedaży, a niektórym operatorom może nawet zabraknąć dekoderów!

Tylko w telewizji n nadawana jest najlepsza wersja TVN w HDTV ( telewizja wysokiej rozdzielczości), czyli TVN HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...