reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska: koniec analogu z satelity

dodano: 2008-12-15 10:25 | aktualizacja: 2008-12-16 21:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

TVN HD Logo Zgodnie z zapowiedziami wyłączono analogowy TVN z tp. 16  satelity Hot Bird 7A - 13E z częstotliwości 11,506 GHz, pol. V. Był to ostatni polski kanał emitowany z satelity analogowo. Ogłaszamy oficjalny koniec satelitarnego analogu w Polsce. Wszystkie inne polskie kanały już od dawna są nadawane cyfrowo z wielu satelitów. W miejscu analogowego TVN jest plansza z informacją, jak odebrać ten kanał cyfrowo.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN emituje jeszcze planszę informacyjną z podkładem dźwiękowym z bieżącego programu. Podawana jest tam informacja, że :

"Dalszy odbiór TVN będzie możliwy po podłączeniu do telewizora nowego dekodera cyfrowego.

Dowiedz się więcej: www.telewizjanakarte.pl ..."TVN skierował dotychczasowych użytkowników analogowych odbiorników, które już przechodzą do historii, w kierunku TNK - Telewizji na Kartę, czyli taniej oferty kart w systemie Conax. Karta na starcie kosztuje tylko 49 zł, stąd ogromne zainteresowanie. Ogląda się przez 3 miesiące kilkanaście kodowanych kanałów oraz wszystkie niekodowane w Hot Birda (ew. także z satelity Astra). Jeśli po 3 miesiącach nie opłaci się rocznej opłaty 120zł (10zł /mc), to pozostaje 5 kanałów: TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i religia.tv. Sprzedawane są też gotowe zestawy TNK za 199 zł z odbiornikiem TechniSata. Klienci wybierają też inne oferty odbiorników i modułów w komplecie z kartami TNK. Karty TNK są też w dużych ilościach sprzedawane poza Polskę, dla Polaków pracujących zagranicą.

Koniec analogowego TVN spowodował niewątpliwy boom na cyfrowe zestawy i to w każdej polskiej platformie: Cyfrowym Polsacie, Cyfrze+, n, Orange i TNK. Bite są kolejne rekordy sprzedaży, a niektórym operatorom może nawet zabraknąć dekoderów!

Tylko w telewizji n nadawana jest najlepsza wersja TVN w HDTV ( telewizja wysokiej rozdzielczości), czyli TVN HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...
reklama