reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RAI z testami SHDTV w DVB-T2

dodano: 2008-12-19 10:33 | aktualizacja: 2008-12-19 11:18
autor: Anita Dąbek | źródło: adtv

Rai Włoski nadawca publiczny RAI rozpoczął pierwsze transmisje Super High Definition w nowym standardzie DVB-T2 dla naziemnej telewizji cyfrowej ze swojego centrum nadawczego Eremo w Turynie. Standard DVB-T2 zwiększa pojemność transmisyjną o około 40 proc. (do 34-40 Mb/s), umożliwiając przesyłanie 3-4 programów HDTV w MPEG-4 (w porównaniu do 2-3 w DVB-T) lub nawet 1 kanał Super High Definition.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto usługi HDTV mogą być przekazywane równolegle z obecnie obowiązującym standardem jakości DTT i usługami telewizji mobilnej (DVB-H).

Testy w Turynie posłużą sprawdzeniu funkcjonalności systemu DVB-T2
, zarówno pod względem rozpowszechniania, jak również w odniesieniu do solidności i odporności na zakłócenia w różnych warunkach operacyjnych. Włoski ScreenService i hiszpańska SIDSA opracowali odpowiednio nadajnik i odbiornik DVB-T2. Przewiduje się, że technologia Super High Definition stanie się dostępna na rynku w okresie około dziesięciu lat.

We wrześniu ubiegłego roku, RAI, wraz z japońskim NHK i brytyjskim BBC, zdobyli nagrodę specjalną IBC dla projektu Super High Vision (SHV).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama