reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Obraz polskiego abonenta wobec sytuacji na rynku platform

dodano: 2009-02-12 13:35 | aktualizacja: 2016-07-31 21:30
autor: Bartosz Czach | źródło:

Dotychczas miały miejsce rozprawy na temat nadawców i operatorów. Można było wywnioskować, że to oni są całym złem w świecie radia i telewizji. Okazuje się, że Wy, drodzy odbiorcy, również święci nie jesteście. To Wam poświęcam dzisiejszy felieton.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Żeby zbytnio nie owijać w jedwabie (tak, tak, to nie pomyłka), przejdę od razu do głównego wątku sprawy. Doskonałym przykładem jest tu dołączenie paczki HBO do N i Cyfrowego Polsatu. Przez lata kanał ten był dostępny na wyłączność w Cyfrze+. Ileż było zachwytu „wspaniałym kanałem premium”. Często widzowie polsko-francuskiej platformy traktowali abonentów pozostałych graczy jako tych drugiej kategorii. Tylko dlatego, że nie mieli dostępu do HBO. Skończyła się wyłączność, pakiet trzech kanałów filmowych trafił do konkurencji. Momentalnie zaczęto krzyczeć, że HBO „jest be”. I zaczęli mówić to ci sami, którzy tak zachwycali się HBO MAX PACK w czasie, gdy był na wyłączność w Cyfrze+. Czysta zazdrość. Cyfromaniacy zwijali się w bólach ze wściekłości. Zamiast pogratulować, ulegliście demonowi gnidy drodzy abonenci. Wstydźcie się!

Drugi modelowy przykład to opinia o Cyfrowym Polsacie. Ile krzyku i naśmiewania się, że jest to platforma dla biedoty. Wydaje się być to twierdzeniem słusznym, ponieważ na jego korzyść przemawiają niby badania majątkowe. Ale to nic bardziej mylnego. Platforma pana Solorza ma po prostu dobrze dobrane pakiety. Wszystko, co najważniejsze w głównym pakiecie. Do tego dochodzi dość ciekawa propozycja w postaci pakietu Mini. Powiedzcie mi, dlaczego jesteście tak zazdrośni. Czy ktoś Wam zabrania wykupu abonamentu u konkurencji? A może na drugi już pieniędzy nie starczy? Macie do dyspozycji mechanizm komentowania pod wpisem. Czekam tam na odpowiedzi.

Skoro „wsiadłem” już na platformy, pozostało nam dziecko grupy ITI. Ze wściekłości na prawa do Ligi Mistrzów, posiadacze pakietu u konkurencji zaczęli naśmiewać się ze sprzętu. Tutaj to już jest straszna zazdrość. I sami rację mi przyznacie. N ma najbardziej zaawansowany sprzęt. Nie sprawia tylu problemów co Philips HD PVR od Cyfry+ czy tunery Cyfrowego Polsatu. Ale chorzy z zazdrości abonenci tego nie zauważają. Zaraz odezwą się tęgie głowy i rozpoczną bezsensowne wywody o tym, jakie brednie wypisuję. Wiem, że Was prawda w oczy kole. Tym, którzy tak chcą zrobić, dedykuję parafrazę wypowiedzi pewnej osoby, która ma niezwykle popularny blog. Brzmienia się domyślcie. Imienia i nazwiska tej osoby też. A pamiętacie, gdy Sojka ogłosił podpisanie umowy z dwiema wytwórniami filmowymi? Okazało się, ze filmy ich produkcji najpierw będą w N. Od razu zaczęto puszczać fałszywe informacje, ze najpierw będą w Canal+. A mówili to, wściekli z zazdrości, niektórzy abonenci Cyfry+. Wolą kłamać niż przyznać się do porażki.

Tyle o zazdrosnych abonentach. Ale to nie koniec. Czas przyjrzeć się obrazowi polskiego widza. A nie wypada on imponująco. Weźmy najświeższy przykład. Pakiet Filmbox ma się pojawić w Cyfrowym Polsacie. Tak się przynajmniej mówi. Od razu krzyki się podniosły, ze to zbyt drogo. A ile chcecie płacić za paczkę z kanałem premium? To i tak o wiele taniej niż pakiet Canal+ czy HBO. Tutaj wychodzi na jaw profil abonenta. Chce wszystko za półdarmo, a najlepiej za darmo. Wiadomo też, dlaczego tak jest. Popsuło ludzi piractwo. Najpierw przez rok mają coś na lewo za darmo. Potem przychodzi zmiana systemu kodowania i trzeba płacić. Tylko czekać, kiedy pojawią się żądania płacenia za oglądanie. Oto Polska właśnie. Pojawia się problem Ferdynanda Kiepskiego: „Co zrobić, żeby zarobić, ale się nie narobić”. U nas jest tak samo.

Kończąc już, wyjaśniam cel tego felietonu. W poprzednich wpisach dokładałem nadawcom i operatorom. Jako, że jest to mój ostatni tekst, równowaga musiała zostać już teraz zachowana. Wiem, że nie dotknąłem wszystkich możliwych problemów z osobą widza. Myślę jednak, że zerowy balans został zachowany. Dziękuję tym, którzy czytali moje wpisy, komentowali je, ostro krytykowali mnie i popierali.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...