reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielki sukces INEA HD

dodano: 2009-02-19 16:48 | aktualizacja: 2009-02-19 18:07
autor: Anita Dąbek | źródło: Inea

Inea Na ofertę HD INEA, operatora multimedialnego w Wielkopolsce, zdecydowało się już blisko 4 tys. gospodarstw domowych. Jest to bardzo dużo sukces dla spółki, który przewyższył wszelkie jej oczekiwania. Jednak po dwóch pierwszych miesiącach świadczenia usługi HD został wyczerpany zapas dekoderów HD zaplanowany do końca I kwartału 2009 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
INEA wprowadziła usługę wysokiej rozdzielczości HD 9 grudnia 2008 roku. Jeszcze przed Świętami skorzystało z niej ponad tysiąc klientów INEA, głównie w Poznaniu. Do połowy lutego operator pozyskał łącznie blisko 4 tys. abonentów Pakietu Podstawowego Cyfrowego HD, którzy w cenie Pakietu odebrali udostępniany bez dodatkowych opłat dekoder HD i zyskali możliwość promocyjnego dostępu do kilku kanałów HD. Wprowadzone do oferty przez INEA kanały HD – TVN HD TVP HD, Polsat Sport HD, MTVNHD oraz pakiety Premium – Filmbox HD i Canal+ HD – cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród abonentów. Obecnie INEA oczekuje kolejnej dostawy dekoderów HD, niezbędnych do świadczenia usługi telewizji wysokiej rozdzielczości. Jest ona planowana na przełom maja i czerwca tego roku.

Problem zapewnienia odpowiedniej liczby dekoderów cyfrowych dotknął obecnie większość operatorów telewizyjnych. Jest to związane z tym, że w ostatnim kwartale 2008 roku, a zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym, sprzedawcy telewizorów typu HD prześcigali się w promocjach cenowych. Dzięki temu odbiorniki przystosowane do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości stały się przystępne cenowo dla przeciętnego Polaka. To z kolei spowodowało wysokie zainteresowanie ofertami HD usługodawców z branży telewizyjnej. W efekcie, pojawiły się problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby dekoderów cyfrowych, ponieważ znacznie wydłużył się okres oczekiwania na dostawy od producentów.

Tych abonentów, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z atrakcyjnej oferty INEA HD operator zaprasza do wpisywania się na listę osób oczekujących na skorzystanie z oferty HD. Dekodery będą udostępniane według kolejności zgłoszeń. Na listę można wpisywać się w Biurach Obsługi Abonenta INEA, za pośrednictwem Call Center lub u przedstawicieli handlowych INEA. W najbliższych dniach na stronie www.inea.pl zostanie umieszczony formularz zgłoszeniowy. Na przełomie maja i czerwca Konsultanci INEA będą kontaktować się z Abonentami, w celu umówienia terminu odbioru dekodera.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...