reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurobird 9A rozpoczął pracę na 9E

dodano: 2009-02-24 22:32 | aktualizacja: 2009-02-25 11:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

eutelsat_logo_good.jpg Operator satelitarny Eutelsat Communications ogłosił, że jego satelita telekomunikacyjny Eurobird 9A rozpoczął pracę na pozycji 9E. Z kolei stacjonujący poprzednio na tej pozycji satelita Eurobird 9 kieruje się w stronę nowej pozycji (prawdopodobnie 36°E na potrzeby rynku rosyjskiego i krajów byłego Związku Radzieckiego pod nazwą Eutelsat W4A).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eurobird 9A zastąpił Eurobird-a 9 o godz. 01:00 UTC. Nad przeniesieniem programów i usług współpracowali nadawcy i operatorzy uplinków. Częstotliwości, polaryzacje i inne podstawowe parametry odbioru nie uległy zmianie.

Eurobird 9A jest satelitą znanym pod oryginalną nazwą Hot Bird 7A. Satelita ten niedawno świadczył usługi na pozycji 13°E. Po rozpoczęciu pracy Hot Bird-a 9 na 13°E doszło do przeniesienia wszystkich usług nadawczych z 7A na Hot Bird-a 9, a satelita 7A może znaleźć zastosowanie na nowej pozycji. Eurobird 9A zwiększa pojemność satelitarną na 9°E z oryginalnych 20 do 38 transponderów, co sprawia, że możliwe jest uruchomienie nowych programów i usług. Na dodatkową pojemność oczekuje na przykład operator kablowy KabelKiosk.

Pozycja orbitalna 9°E została otworzona przez Eutelsat w maju 2007 r. satelitą Eurobird 9 (dawniej Hot Bird 2). W krótkim czasie nowa pozycja stała się bardzo popularna nie tylko u nadawców, ale także u użytkowników końcowych, którzy w prosty sposób dzięki duo LNB (13°E + 9°E) powiększył liczbę odbieranych przez siebie programów.

Poprzez satelitę Eurobird 9A nadaje na przykład węgierska platformy Hello HD oraz jego rosyjski odpowiednik Platforma HD / Platforma DV, a także pakiet azjatyckich kanałów Roots Global i platforma KabelKiosk, która wykorzystuje sygnał satelitarny do dystrybucji do sieci kablowych.

Poprzez pozycję 9°E nadają również 3 niekodowane kanały w wysokiej rozdzielczości - Melody Zen TV HD, HD Fashion TV (FTV HD) i Luxe TV HD.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum NytroBox NS+

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...