reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ster przejmuje kontrolę nad Superstacją

dodano: 2009-03-12 18:16 | aktualizacja: 2009-03-13 15:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: rzeczpospolita/wirtualnemedia

Superstacja Logo Spółka Ster, powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, została jedynym udziałowcem rozrywkowo-informacyjnego kanału Superstacja. Jak poinformowała Superstacja w komunikacie, Ster odkupił od Krajewskiego jego udziały i planuje w pierwszej kolejności podnieść kapitał zakładowy Superstacji w takim stopniu, aby dodatkowe środki finansowe umożliwiły poprawę i rozwój oferty programowej spółki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ster oświadczył jednocześnie, że inwestycję w Superstację traktuje długoterminowo i jest przygotowany na zapewnienie stacji warunków działania, dzięki którym będzie ona mogła nie tylko podtrzymać, ale także wzmocnić swoją pozycję wśród kanałów tematycznych, działających na naszym rynku - podano w komunikacie.

Na rynku nieoficjalnie słychać było, że Zygmunt Solorz-Żak, który inwestuje w swój uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku informacyjny kanał Polsat News, może po przejęciu kontroli nad Superstacją zamknąć ją, by rozwijać już tylko jeden kanał informacyjny.

Superstacja wystartowała w 2006 roku. Obecnie zasięg kanału to aż 4,5 mln gospodarstw domowych. Jest to jedyna telewizja na rynku, której udało się w tak krótkim okresie czasu zbudować tak duży zasięg.

Superstacja jest dostępna dla abonentów dwóch polskich platform cyfrowych - Cyfrowy Polsat i Cyfra+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...