reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB-T w Polsce z MPEG-4: uzgodniono standard

dodano: 2009-03-30 15:47 | aktualizacja: 2009-03-30 16:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: parkiet/uke/media2.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W Polsce w końcu ustalono wymagania techniczno-eksploatacyjne dla odbiorników DVB-T naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Uzgodnione rozporządzenie zostało skierowane do notyfikacji w Komisji Europejskiej. Jeśli w ramach procedury notyfikacji, która trwa trzy miesiące, nie zostaną zgłoszone uwagi, Minister Infrastruktury będzie mógł podpisać rozporządzenie pod koniec czerwca 2009 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rozporządzenie określa podstawowe parametry, jakie powinny spełniać odbiorniki telewizji cyfrowej, aby poprawnie odebrać i zdekodować sygnały wizji i fonii cyfrowego naziemnego sygnału telewizyjnego nadawanego z obszaru Polski.

Konsumenci planujący zakup takich odbiorników w postaci odbiornika telewizyjnego zintegrowanego iTV (tzn. telewizora wyposażonego w tuner DVB-T oraz dekoder) albo zewnętrznego tunera DVB-T do zwykłego telewizora, już dzisiaj powinni się upewnić, czy sprzęt spełnia wymagania określone w projekcie rozporządzenia, które przewiduje m.in.:

- standard emisji DVB-T,
- dla sygnału wizji obsługę formatu SD i HD kodowanych w systemie MPEG-4, część 10 (dokładniej H.264/AVC);
- dla sygnału fonii obsługę formatów od mono, poprzez stereo i dwa dźwięki aż do dźwięku dookólnego 5.1. kodowanych w systemie MPEG-2 Warstwa II albo AC-3 (Dolby Digital) i E-AC-3 (Dolby Digital Plus).

W przyszłym tygodniu ma ruszyć kampania informacyj­na organizowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, której celem jest pomoc w wyborze odpowiednich odbiorników telewizyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...