reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB-T w Polsce z MPEG-4: uzgodniono standard

dodano: 2009-03-30 15:47 | aktualizacja: 2009-03-30 16:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: parkiet/uke/media2.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W Polsce w końcu ustalono wymagania techniczno-eksploatacyjne dla odbiorników DVB-T naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Uzgodnione rozporządzenie zostało skierowane do notyfikacji w Komisji Europejskiej. Jeśli w ramach procedury notyfikacji, która trwa trzy miesiące, nie zostaną zgłoszone uwagi, Minister Infrastruktury będzie mógł podpisać rozporządzenie pod koniec czerwca 2009 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rozporządzenie określa podstawowe parametry, jakie powinny spełniać odbiorniki telewizji cyfrowej, aby poprawnie odebrać i zdekodować sygnały wizji i fonii cyfrowego naziemnego sygnału telewizyjnego nadawanego z obszaru Polski.

Konsumenci planujący zakup takich odbiorników w postaci odbiornika telewizyjnego zintegrowanego iTV (tzn. telewizora wyposażonego w tuner DVB-T oraz dekoder) albo zewnętrznego tunera DVB-T do zwykłego telewizora, już dzisiaj powinni się upewnić, czy sprzęt spełnia wymagania określone w projekcie rozporządzenia, które przewiduje m.in.:

- standard emisji DVB-T,
- dla sygnału wizji obsługę formatu SD i HD kodowanych w systemie MPEG-4, część 10 (dokładniej H.264/AVC);
- dla sygnału fonii obsługę formatów od mono, poprzez stereo i dwa dźwięki aż do dźwięku dookólnego 5.1. kodowanych w systemie MPEG-2 Warstwa II albo AC-3 (Dolby Digital) i E-AC-3 (Dolby Digital Plus).

W przyszłym tygodniu ma ruszyć kampania informacyj­na organizowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, której celem jest pomoc w wyborze odpowiednich odbiorników telewizyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama