reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 5/2009 - w sprzedaży od 1.05.2009

dodano: 2009-04-30 12:14 | aktualizacja: 2009-04-30 13:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.satkurier.pl

Sk_5_2009_1.jpg SAT Kurier 5/2009
Porównanie: 24 konwertery Universal Single
Tajemnice Chateau de Betzdorf
Standard CI Plus - wkrótce nowe moduły CI+
Metody aktualizacji oprogramowania w odbiornikach
Co ma wspólnego Kali z widzem?
Telewizyjny mecz o kibiców
Piąta platforma DTH w Polsce?

TESTY:
- Optibox HD 2CICX PVR ready
- Markus-800HD Multimedia Center

NOWE PRODUKTY:
- Multiswitche Terra MSR-932 i MSR-924
- konwertery GT-Sat
- odbiorniki Opticum X10/X10p
- odbiornik Opticum 7300PVR CI2CX Plus

Listy kanałów:
- MPEG 90E-45W
- FTA z Astry z wiązkami
- FTA z Hot Birda z wiązkami
- HDTV z orbity

Miesięcznik SAT Kurier w kioskach (Kolporter, Ruch, EMPiK) i  firmach tv-sat!
--
Opłać już abonament SAT Kuriera za 2009 - 11 wydań/99 zł

PROMOCJA:  abonament SAT Kurier + Digi-TV.pl za 2009 - 11 wydań + 6 wydań/145 zł
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 4/2008  - majowe  wydanie magazynu telewizji cyfrowej  w 2009 roku.

Polska z 17 kanałami HD jest na trzecim miejscu w Europie pod tym względem - pierwsza jest Wielka Brytania, druga Francja. I co dalej? Kolejne stacje w drodze. Jeśli brać pod uwagę nFilm1 i nFlim 2 w HD na jesieni, to wynik będzie poprawiony. Koncesję satelitarną dostała muzyczna stacja Eska TV, która pojawi się w ofercie telewizji n. Brakuje jednak stacji lokalnych, a te które już są, niekoniecznie muszą się utrzymać. TVN Warszawa ma słabą oglądalność, ale już TV Silesia zyskała swoich wiernych widzów, głównie Ślązaków w Polsce i Niemczech. Czekać trzeba z utęsknieniem na kolejne stacje lokalne (dziwne, że przysnęły gospodarne Kraków i Poznań), ale za to powstanie regionalna, tematyczna stacja Śląsk TV, której patronować ma nowy właściciel klubu Śląsk Wrocław, Zygmunt Solorz-Żak, który prawdopodobnie wstawi kanał klubowy do oferty Cyfrowego Polsatu. Rusza też sportowo-informacyjny Orange Sport Info tyle, że nie z satelity.

Ostatecznie w kwietniu dopełnił się podział sieci dystrybucji między Cyfrowym Polsatem
i CYFRĄ+
, co może zaszkodzić najpierw dystrybutorom przy zaglądającym w oczy kryzysie, a następnie tym, którzy na tych dystrybutorów się obrazili lub wypięli stawiając pod ścianą. Fakt, że sprzedaż teoretycznie wzrośnie w mocno zmniejszonej liczbie punktów CYFRY+, ale także Cyfrowego Polsatu, ale ogólnie spadnie znajomość marki i rozpoznanie różnic między ofertami platform w Polsce. W praktyce może być różnie - rynek się rozproszy. Interesujące będzie jak obie „wojujące” na poziomie sprzedaży platformy poradzą sobie ze zdobyciem odpowiedniej równowagi na rynku (skąd nowe punkty?). A mówią, że jak dwóch się bije to trzeci korzysta (n i TNK?), a tu jest przecież niedoceniany, czwarty rywal (Orange), a być może wkrótce będzie piąta platforma satelitarna w Polsce, np. od Ery GSM?

Kryzys uderzył w Cyfrowy Polsat, który z oszczędności wstrzymał swoją kampanię reklamową w momencie odświeżania promocji - niby zaskoczenie, ale mimo publikacji dużych zysków i chęci wypłat dywidend dla inwestorów, to posunięcie ostrożnego i oszczędnego właściciela spółki akcyjnej. Pytanie czy dystrybutorzy tej platformy będą mieli co robić w maju? Czy czeka ich przysłowiowa majówka?

Za to Telewizja na kartę (TNK) zaliczyła 200.000 aktywnych abonentów, co jest doskonałym wynikiem za 7 miesięcy od startu w październiku 2008 r.Do jesiennego boomu jeszcze daleko - mają zostać uruchomione pierwsze multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Pytają o to głównie zagraniczne firmy, które widzą w naszym kraju potencjał na rynku telewizji cyfrowej. Ale czy tylko DVB-T miałaby ten rynek istotnie poruszyć? Wydaje się, że NTC może być motorem, ale przypomnijmy, że poniekąd przez nieudolność „uschło” wiele interesujących projektów, w tym platforma satelitarna TVP (czy coś się ruszy w tym temacie?), dwukierunkowy Internet satelitarny z Astra2Connect (tu jest większa nadzieja, bo za to zabrać się ma duży operator telekomunikacyjny).

Polecamy interesujący artykuł z majowego wydania to tekst Daniela Gadomskiego pod tytułem 'Telewizyjny mecz o kibiców', czyli o polskich kanałach sportowych, ich przyszłości, pozycjach i ambicjach.

W majowym  wydaniu porównujemy ponad 24 różne pojedyncze konwertery Universal Single, głównie pod kątem odbioru kanałów HD i DVB-S2

Polecam test odbiornika HD - Optibox HD 2CICX PVR Ready oraz  domowego multimedialnego centrum rozrywki HD - Markus 800 HD Multimedia Center.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2009 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2009- tyle samo ile było w 2008 (Polska) lub 55 euro w Europie. Warto jednak zapłacić więcej - 145zł  za 11 wydań SAT Kuriera i 6 wydań drugiego naszego magazynu - dwumiesięcznika DIGI-TV.pl

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;
Na początku kwietnia ukazał się nowy numer Digi TV.pl 2/2009.

Uruchomiliśmy dwumiesięcznik - Magazyn DIGI-TV.pl - promocyjny, pierwszy numer ukazał się podczas SAT KRAK 2008 w połowie października. Nowe wydanie DIGI-TV.pl ukazało się w drugim tygodniu stycznia 2009 - nie będzie go w kioskach - tylko wysyłkowo lub w prenumeracie za 55zł/za 2009. Zainteresowanych otrzymaniem DIGI-TV.pl prosimy o opłacenie abonamentu za 145 zł (SAT Kurier + DIGI-TV.pl) lub jednego egzemplarza w ramach promocji prosimy o wpisanie się w panelu na stronie www.digi-tv.pl.

Od początku 2009 roku można  abonować 2 magazyny razem - 145zł  za 11 wydań SAT Kuriera i 6 wydań DIGI-TV.pl.

-- www.eroticards.pl - wszystko o erotyce w mediach i telewizji,

Poszukujemy moderatorów nowego portalu www.Digi-tv.pl oraz osób zainteresowanych współpracą w nowych serwisach lub dołączeniem do naszej redakcji. Prosimy pisać na adres [email protected], załączając CV oraz list motywacyjny.

- popularne są stałe działy:
Futbol w telewizji, czyli gdzie nadawane są transmisje meczów piłkarskich i Zmiany na orbicie, czyli dzienne zmiany kanałów cyfrowych na całej orbicie dostępnych w Polsce.

Czytelników serwisu internetowego zachęcamy do opłacania abonamentu rocznego drukowanej wersji w roku 2009.

Reklama w Internecie i w drukowanym SK za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...