reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

21 maja testy ASO w Stanach Zjednoczonych

dodano: 2009-05-10 20:24 | aktualizacja: 2009-05-11 12:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: dtg

Flaga USA Niezależna agencja rządu Stanów Zjednoczonych Federal Communications Commission (FCC) wzywa nadawców do uruchamiania 21 maja br. trzech pięciominutowych testów w ramach starań zapewniania, że widzowie są przygotowani do wyłączenia analogowego nadawania. W ten sposób serwisy publiczne umożliwią widzom sprawdzenie, czy są oni przygotowani do ASO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielu lokalnych nadawców podjęło podobne testy, ale będzie to pierwszy test ogólnokrajowy.

Wyłączenie analogowego nadawania w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 12 czerwca br. Początkowo termin był ustalony na 17 lutego, ale kongres zgodził się na opóźnienie, gdyż była obawa, że wiele gospodarstw domowych nie była jeszcze przygotowana.

Widzom udostępniono dodatkowe fundusze w wysokości 650 mln dol., które mają pomóc im w przygotowaniu się na wyłączenie nadawania analogowego. Chociaż większość z tych środków jest wykorzystywana do pomocy widzom przy zakupie odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej, to 65 mln dol. zostało zarezerwowane dla konsumentów na bezpłatne call center oraz instalacje.

Według Nielsen Media Research, około 3,5 mln gospodarstw domowych w USA pozostanie nieprzygotowana na przejście na nadawanie cyfrowe, co jest wynikiem o połowę mniejszym niż w grudniu 2008 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...