reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

21 maja testy ASO w Stanach Zjednoczonych

dodano: 2009-05-10 20:24 | aktualizacja: 2009-05-11 12:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: dtg

Flaga USA Niezależna agencja rządu Stanów Zjednoczonych Federal Communications Commission (FCC) wzywa nadawców do uruchamiania 21 maja br. trzech pięciominutowych testów w ramach starań zapewniania, że widzowie są przygotowani do wyłączenia analogowego nadawania. W ten sposób serwisy publiczne umożliwią widzom sprawdzenie, czy są oni przygotowani do ASO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielu lokalnych nadawców podjęło podobne testy, ale będzie to pierwszy test ogólnokrajowy.

Wyłączenie analogowego nadawania w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 12 czerwca br. Początkowo termin był ustalony na 17 lutego, ale kongres zgodził się na opóźnienie, gdyż była obawa, że wiele gospodarstw domowych nie była jeszcze przygotowana.

Widzom udostępniono dodatkowe fundusze w wysokości 650 mln dol., które mają pomóc im w przygotowaniu się na wyłączenie nadawania analogowego. Chociaż większość z tych środków jest wykorzystywana do pomocy widzom przy zakupie odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej, to 65 mln dol. zostało zarezerwowane dla konsumentów na bezpłatne call center oraz instalacje.

Według Nielsen Media Research, około 3,5 mln gospodarstw domowych w USA pozostanie nieprzygotowana na przejście na nadawanie cyfrowe, co jest wynikiem o połowę mniejszym niż w grudniu 2008 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...