reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Info-TV-FM ma 150 mln zł finansowania?

dodano: 2009-05-12 11:06 | aktualizacja: 2009-05-12 17:08
autor: Anita Dąbek | źródło: parkiet.com

Info-TV-FM Zamojska spółka INFO-TV-FM, która w marcu 2009 roku wygrała przetarg na operatora telewizji mobilnej, podpisała list intencyjny z włoską firmą Screen Service Broadcasting Technologies, zajmującą się dostawą urządzeń nadawczych. Porozumienie dotyczy finansowania projektu telewizji mobilnej. Chodzi tutaj o kwotę rzędu 150 mln zł.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do podpisania ostatecznego kontraktu dojdzie na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy. Pieniądze uzyskane od włoskiej firmy zostałyby przeznaczone na niezbędną infrastrukturę, a także jej finansowanie.

W ciągu tych dwóch miesięcy ustalone zostanie między innymi to, w jakim sposób spółka INFO-TV-FM dokona zwrotu pieniędzy potrzebnych na projekt telewizji mobilnej. W grę wchodzą trzy opcje: długoterminowy leasing, odroczona płatność lub comiesięczne opłaty. W trzeciej opcji system zostałby zbudowany przez włoską firmą, a INFO-TV-FM dokonywałby miesięcznych opłat za korzystanie z niego.

Nie ustalono jeszcze ostatecznej wartości kontraktu, jednak mówi się o 150 mln zł, czyli całkowitym koszcie niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych.

Dodatkowe pieniądze fundusz ma pozyskać z trwającej właśnie emisji obligacji, która zostanie zamknięta w ciągu dwóch tygodni. Z tego źródła pokryte zostaną koszty operacyjne związane z uruchomieniem projektu.

Spółka zapowiada, że infrastruktura będzie obejmować około 140 nadajników. Właśnie trwają prace nad uzyskaniem miejsc pod nie. INFO-TV-FM rozpoczął też negocjacje z operatorami sieci komórkowych i finalizuje rozmowy z nadawcami telewizyjnymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...