reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Polonia na Zamku Królewskim w Warszawie

dodano: 2009-05-29 15:46 | aktualizacja: 2009-05-29 21:27
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP Polonia TV Polonia TVP Polonia rozpoczyna lato 2009 roku spotkaniem z jednym z najpiękniejszych i najbardziej interesujących obiektów historycznych Polski - Zamkiem Królewskim w Warszawie. TVP Polonia zaprasza swoich widzów na całym świecie na telewizyjny spacer po salach i komnatach warszawskiego Zamku Królewskiego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wraz z reporterami TVP Polonia widzowie będą mieli okazję zajrzeć w miejsca, które zazwyczaj nie są dostępne dla zwiedzających. Pierwszą wizytę, czyli „Weekend na Zamku Królewskim”, TVP Polonia zaplanowała na 20 i 21 czerwca.

W towarzystwie prof. Andrzeja Rottermunda, dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie, widzowie TVP Polonia odwiedzą wspaniałe wnętrza bogate w cenne obrazy podarowane Zamkowi przez darczyńców. Widzowie TVP Polonia będą mieli okazję poznać historię Zamku, etapy jego budowy oraz powojennej odbudowy a także najważniejsze z historycznego punktu widzenia obiekty zamkowe. Poznają również najbardziej doniosłe i znaczące uroczystości kulturalne i państwowe związane z Zamkiem.

Jednym z najciekawszych fragmentów zamkowych jest Sala Tronowa, gdzie król przyjmował ważne delegacje, gdzie składano trofea zwycięskich bitew, Salę Senatorską, w której obradowały Sejmy Rzeczypospolitej i ogłoszono Konstytucję 3 Maja, a także prywatne pomieszczenia królewskie. Na pewno interesująca dla widzów będzie opowieść o zamkowej operze, która należała do najlepszych w Europie. Dysponowała przebogatymi możliwościami zmian dekoracji. Pod względem ilości premier prześcignęła Paryż, ustępując jedynie Wenecji i Florencji.

Na koniec wizyty w Zamku Królewskim zostanie zaprezentowana historia Arkad Kubickiego, oddanych niedawno do użytku.

Przewodnikami widzów TVP Polonia będą: Joanna Bator i Leszek Ratajczak.

Telewizyjna wizyta na Zamku Królewskim w Warszawie zaplanowana jest na 20 i 21 czerwca w następujących godzinach:

20 czerwca
godz. 14:00 i 17:25,

21 czerwca
godz. - 14:10, 15:10, 15:50, 16:25, 17:15


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...