reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN bez udziałów Discovery Historia

dodano: 2009-05-30 12:52 | aktualizacja: 2009-05-30 13:50
autor: Anita Dąbek | źródło: TVN

Discovery Networks CE Discovery Networks Central Europe, oddział Discovery Communications, oraz grupa medialna TVN informują o zmianie struktury własności kanału Discovery Historia. Discovery Networks Central Europe przejmuje udziały TVN w Discovery Historia i jest od tej chwili wyłącznym właścicielem stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery Historia to nowoczesny kanał telewizyjny, który oferuje nowatorskie podejście do tematów historycznych. Prezentuje polskie, jak i zagraniczne produkcje a w ofercie znaleźć można zarówno klasyczne dokumenty, jak i współczesne rekonstrukcje wydarzeń historycznych, przedstawione w ciekawy i przystępny sposób, z uwzględnieniem różnorodnych punktów widzenia.

TVN to dla Discovery niezwykle ważny partner biznesowy. Nasza współpraca zawsze układała się pomyślnie i zamierzamy ją kontynuować w zakresie produkcji lokalnych treści i programów dla Discovery Historia - powiedziała Katarzyna Kieli, General Manager, Discovery Networks CE.

Dzięki modelowej współpracy zyskaliśmy wyjątkową możliwość wymiany doświadczeń z partnerem działającym w wymiarze globalnym i należącym bez wątpienia do ścisłej światowej czołówki. Z drugiej strony, współpraca ta potwierdza nasze wysokie  umiejętności  w zakresie produkcji contentu spełniającego najbardziej wyśrubowane, światowe standardy jakości. Cieszę się, że najważniejszy element naszego partnerstwa, czyli właśnie współpraca programowa, będzie nadal  rozwijana - powiedział Piotr Walter, prezes Grupy TVN.

Przejęcie 100 procent udziałów Discovery Historia jest dla nas kolejnym etapem w rozwoju kanału, który od teraz wchodzi w skład portfolio Discovery Networks CE. Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji stacji na rynku, wspieranie marki oraz systematyczne zwiększanie widowni poprzez poszerzanie dystrybucji oraz dalszy rozwój oferty reklamowej. Priorytetem nadal będzie najwyższej jakości oferta programowa stanowiąca połączenie produkcji lokalnych z produkcjami z międzynarodowej biblioteki Discovery - dodała Katarzyna Kieli.

Według badań przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC w 2008 r. na zlecenie Discovery, Discovery Historia cieszy się uznaniem i zaufaniem widzów. Według nich kanał wypełnia istotną lukę na rynku i spełnia ważna rolę pokazując historię w nowy, bardziej personalny sposób, zarówno z polskiej jak i międzynarodowej perspektywy.

W nadchodzących tygodniach Discovery Historia będzie obecna podczas Smaków Europy we Wrocławiu, Pikniku lotniczego w Góraszce, na Helu, czy podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Programy Discovery Historia były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami. W 2008 r. „Bajki z krainy pieców…” w reżyserii Andrzeja B. Czuldy, (koprodukcja TVN, Wytwórni Filmów Oświatowych oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.) oraz „Miasteczko Kroke” w reżyserii Natalii Schmidt i Kuby Karyśa otrzymały prestiżowe nagrody na XVIII Festiwalu Mediów w Łodzi „Człowiek w Zagrożeniu”. Zaś film dokumentalny Anny Piasek „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego” otrzymał I  Nagrodę  w kategorii filmu dokumentalnego na Polonijnym Festiwalu Filmów i Multimediów "Polskie Ojczyzny 2008".

Discovery Historia jest nadawany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest dostępny na polskim rynku od 2006 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama