reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CYFRA+ rezygnuje z terminali PACE

dodano: 2001-01-04 22:00 | aktualizacja: 2001-01-04 22:00
autor: Janusz SULISZ | źródło:

Wadliwe terminale PACE i oprogramowanie do nich powodem rezygnacji CANAL+ Polska z trzeciego dostawcy. Zostają Pioneer i Kenwood.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokładnie 28.12.2000r.został przesłany do terminali PACE nowy software, który w założeniu miał zablokować wybór wersji językowej. Niestety, oprogramowanie to spowodowało uszkodzenie tunerów. Co kilka minut wszystkie tunery Pace wyłączały się na kilka sekund, po czym obraz wracał. CYFRA+ miała przesłała nowe oprogramowanie. Oprogramowanie poprawiło sytuację jeśli chodzi o blokadę wyboru wersji językowej, ale pogorszyło sprawę zawieszeń jeszcze bardziej - zdarzają się jeszcze cześciej.

Abonentom interweniującym nerwowo w BOK CYFRY+ udzielano informacji, że można wymienić wadliwy terminal PACE u
każdego dystrybutora. Część dystrybutorów nie chce jednak wymieniać sprzętu. Abonenci uważają to za skandal i mają rację. Każdy dystrybutor według umowy z CANAL+ Polska ma takim przypadku obowiązek wymienić sprzęt. Potwierdził to odpowiedzialny za dystrybutorów pracownik CANAL+ Polska. Według nas zaś każdy dystrybutor jeśli tylko ma terminale, to powinien to zrobić dla tzw. "świętego spokoju" i zadowolenia abonentów CYFRY+.

CANAL+ Polska i tak zrezygnował z usług, mającej dotąd doskonałą opinię w Polsce, angielskiej firmy PACE. Powodem jest zbyt wysoki odsetek wadliwych terminali i nie wywiązywanie się aktualizacji oprogramowania. Pozostanie więc tylko dwóch producentów terminali dla CYFRY+: Pioneer (60-80%) i Kenwood (20-40% rynku).

Jest tym bardziej zaskakujące i dziwne, bo PACE przejął znaczną część kontraktu na dostawę nowych terminali G2 dla całego CANAL+. PACE ma ich wyprodukować aż 7 mln, ale prawdopodobnie nie będzie to - przynajmniej na początek - dostawa na rynek polski, a głównie dla Francji, Hiszpanii i Włoch.

Kanały Discovery (Civilisation, Sci-Trek, itd) zostaną załączone najwcześniej dopiero w poniedziałek lub we wtorek. Urlopy...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...