reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gemstar w sądzie z Virgin Media

dodano: 2009-06-07 22:41 | aktualizacja: 2009-06-08 10:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/European Patent Office

160x120_virginmedia.jpg W tym tygodniu Virgin Media stanie w obliczu Wysokiego Sądu w sprawie rzekomego naruszenia trzech patentów europejskich z portfolio Gemstara. Sprawa została wniesiona w styczniu 2008 r. przez Gemstar-TV Guide, który stał się następnie własnością medialnego potentata - News Corp, a teraz Macrovision. Sprawa licencji zatacza coraz szersze kręgi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gemstar powiedział, że wartość portfolio patentów europejskich została już wyceniona przez czołowych dostawców usług, takich jak UPC, który w kwietniu podpisał umowę patentową na EPG w wielu krajach Europy. Virgin Media opisał roszczenia za "bezpodstawne", więc sprawa trafi do sądu.

Sprawa odnosi się do trzech patentów obejmujących wyświetlanie EPG w formacie, który będzie znany na wielu rynkach w Europie i na całym świecie. Chodzi o metodę poruszania się pomiędzy kanałami i czas, przez jaki mogą być wyświetlane na ekranie w jednym momencie.

Patent EP 1613066 jest szczególnie interesujący, ponieważ odnosi się do nagrywania programów na dysk w odbiornikach PVR.

Sprawa licencji i patentów jest bardzo głośna w Europie. Dotyczy także rynków w Niemczech i w Polsce. Gemstar naciska na kilku producentów odbiorników i dekoderów dedykowanych na polski rynek. Niektóre z nich decydują się na wycofanie się z licencjonowanych rozwiązań, a niektóre podpisują porozumienia, płacąc wysokie opłaty licencyjne. Temat ten włączymy do szerszego artykułu w drukowanym magazynie SAT Kurier 7-8/2009.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...