reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OTV zniknie 28 czerwca

dodano: 2009-06-16 10:43 | aktualizacja: 2009-06-16 15:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: n.pl/stały czytelnik Ł.M./inf. własna

owsiak-tv_logo.png Według informacji, które Jurek Owsiak przedstawił słuchaczom w swojej autorskiej audycji Dźwiękoszczelny Magazyn w niedzielę 14 czerwca po 21:00 na antenie stacji Eska Rock - już 28 czerwca kanał OTV - Owsiak TV zakończy nadawanie w ramach platformy n. Jurek Owsiak zapewniał, że współpraca układa się dobrze, ale mimo to zapadła decyzja o likwidacji kanału. Telewizja n potwierdziła informację.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

28 czerwca kanał O.TV zostanie oficjalnie zastąpiony przez ESKATV, który będzie dostępny wyłącznie na platformie n. 

W miejsce O.TV, który w ofercie n będzie dostępny do 28 czerwca już od 28 maja w wersji testowej widzowie mogą oglądać nowy kanał muzyczny ESKATV. Modyfikacja oferty programowej n jest wynikiem dokładnej analizy wyników oglądalności i weryfikacji potencjału poszczególnych kanałów. Dzięki najnowszym technologiom telewizyjnym telewizja n ma możliwość bieżącego monitoringu wyników oglądalności poszczególnych pozycji programowych.  

Od 28.czerwca ESKA TV będzie nadawana w docelowym miejscu (presecie) w pakiecie „Style, Moda, Muzyka”. Kanał po niespełna trzech tygodniach od startu ma drugi wynik oglądalności spośród kanałów w tym pakiecie.

„To zupełnie normalne w branży telewizyjnej, że po pewnym czasie nadawca, producent czy dystrybutor dokonuje przeglądu swojej oferty programowej coś z niej ujmując, a coś dodając. Przedłużenie kontraktu na O.TV nie miało dla nas uzasadnienia ekonomicznego,
a w dobie kryzysu efektywne zarządzanie kapitałem (również programowym) jest niezwykle istotne dla biznesu. Dlatego zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w nowy projekt, jakim jest ESKA TV, która mam nadzieję przyciągnie wielu młodych widzów do naszej platformy. Jurkowi i jego ekipie niezmiennie życzymy sukcesów na polu wspaniałych inicjatyw społecznych takich jak WOŚP i dziękujemy za dwa lata współpracy”
– powiedział Maciej Sojka, Prezes Zarządu ITI Neovision, operatora telewizji nowej generacji n.


Co interesujące, wkrótce z inną platformą CYFRA+ ma zostać podpisana stosowna umowa, która pozwoli na kontynuowanie projektu Owsiaka, jednak najprawdopodobniej pod zupełnie nowym szyldem.

Obecnie OTV - Owsiak TV to kanał dostępny w ofercie Style Moda Muzyka na platformie n. Przekaz satelitarny jest kodowany w systemie Conax CAS7, w związku z czym dostęp mają wyłącznie abonenci n, co skutecznie zawęża krąg potencjalnych widzów.

Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13E)
tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

ID: OTV
PID V: 531
PID A: 631 (AC3)
PID PCR: 531
SID: 15120
PID PMT: 1020
Kodowanie: Conax CAS7

Strona domowa kanału


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...