reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV mobilna już w wakacje

dodano: 2009-06-26 14:23 | aktualizacja: 2009-06-26 17:58
autor: Anita Dąbek | źródło: Rzeczpospolita

Info-TV-FM W przyszłym tygodniu UKE podejmie decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości dla telewizji mobilnej. Od tego momentu operator, którym jest spółka INFO-TV-FM, będzie miał 3 miesiące na uruchomienie usługi. Pierwszym miastem z telewizją mobilną będzie Warszawa. Operator zapowiada, że mieszkańcy stolicy otrzymają dostęp do usługi w ciągu 6 - 8 tygodni. Prace nad budową sieci są w toku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do końca 2009 roku telewizja mobilna wystartuje w 10 miastach (oprócz Warszawy także w Słupsku, Koszalinie, Radomiu, Elblągu, Gorzowie Wielkopolskim i innych), a w 2012 roku pracować będzie 290 nadajników w 31 miastach. Koszty budowy infrastruktury to łącznie ok. 150 mln zł.

Na chwilę obecną istnieje lista 38 programów dla mobilnej telewizji, wśród nich stacje od TVN, TVP, CANAL+, RMF Maxxx TV, Eska TV, Tuba TV. Przewiduje się, że uruchomione zostanie min. 16 stacji TV mobilnej. Na pewno część z nich będzie płatna. Prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia znane będą szczegóły oferty TV mobilnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...