reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wrzesień w National Geographic Channel

dodano: 2009-08-05 13:23 | aktualizacja: 2009-08-05 13:41
autor: Anita Dąbek | źródło: NGC

National Geographic We wrześniu 2009 roku na antenie National Geographic Channel pokazany zostanie szereg interesujących pozycji programowych. Stacja poleca w szczególności filmy dokumentalne Apokalipsa: II Wojna Światowa, Wojna Generałów, Amerykańskie Wyścigi, Genealogiczne Drzewo Człowieka oraz Ryzykanci.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
APOKALIPSA: II WOJNA ŚWIATOWA
Apocalypse: The Second World War
Od niedzieli 6 września do czwartku 10 września, godz. 21.00

Z okazji 70. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej National Geographic Channel zaprasza na sześcioodcinkowy dokument przedstawiający amatorskie nagrania naocznych świadków tej wojny.

Niespotykany obraz Drugiej Wojny Światowej, ukazujący jej złożoność, przedstawia punkt widzenia zarówno jej ofiar jak i zwycięzców. W całości wykonany z oryginalnych 35-cio, 16-sto i 8-mio milimetrowych filmów, dokument „Apokalipsa: II Wojna Światowa” pokazuje rzadkie materiały z tragicznych wydarzeń w Katyniu, ewakuację Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego z Dunkierki, bestialskie traktowanie żołnierzy francuskich pojmanych przez Nazistów oraz poświęcenie wojsk sowieckich w Stalingradzie. Filmy te, często prowokujące i drastyczne, kręcone były przez naocznych świadków tragedii. Były to obrazy, które uznano za „niewłaściwe” i zakazano ich rozpowszechniania, a pod koniec wojny ukryto je i o nich zapomniano.

Odcinek 1: Inwazja, niedziela 6 września godz. 21:00
Odcinek 2: Druzgocąca klęska, niedziela 6 września godz. 22:00
Odcinek 3: Szok, poniedziałek 7 września godz. 21:00
Odcinek 4: Punkt zwrotny, wtorek 8 września godz. 21:00
Odcinek 5: Wielkie lądowanie, środa 9 września godz. 21:00
Odcinek 6: Koniec koszmaru, czwartek 10 września godz. 21:00


WOJNA GENERAŁÓW
Generals at War
Od środy 9 września, godz. 22:00

Ryzykując życie tysięcy żołnierzy, dowódcy  największych bitew Drugiej Wojny Światowej walczyli do utraty tchu próbując pokonać przeciwnika za pomocą strategicznych posunięć, sprytu oraz blefu.

Ekscytujący dokument „Wojna generałów” analizuje największe bitwy Drugiej Wojny Światowej, pod względem podejmowanych wówczas decyzji, istniejących dylematów i klęsk dowódców obu stron konfliktu. Każdy z sześciu odcinków opowiada historię potyczki dwóch dowódców – ich chytrych  posunięć i sprytnych strategii.

Odcinek 1: El Alamein, środa 9 września godz. 22:00
Odcinek 2: Kursk, środa 16 września godz.22:00
Odcinek 3: Ofensywa w Ardenach, środa 23 września godz. 22:00
Odcinek 4: Midway, środa 30 września godz. 22;00


AMERYKAŃSKIE WYŚCIGI
Nascar: America’s Great Race
Od poniedziałku 14 września, godz. 21:00

Od piasków plaży Daytona Beach, przez brud Langhorne Speedway, po asfalt toru wyścigowego Darlington Raceway wiedzie trasa słynnych amerykańskich wyścigów samochodowych, organizowanych przez NASCAR.

Dokument „Amerykańskie Wyścigi” ukazuje przemiany jakie dokonały się w sporcie, który do niedawna uważany za typowo amerykański, dziś cieszy się popularnością na całym świecie. Dla wielu fanów stał się nie tylko sposobem spędzania czasu, ale stylem życia. Wraz z National Geographic Channel widzowie towarzyszyć będą  kierowcom w najcięższym w ich karierze wyzwaniu i najwspanialszej przygodzie sportów samochodowych tej dekady.

Odcinek 1: Juan Pablo Montoya, poniedziałek 14 września godz. 21:00
Odcinek 2: Najstarszy debiutant, środa 21 września godz. 21:00
Odcinek 3: Powrót rdzennych Amerykanów, czwartek 28 września godz.21:00


GENEALOGICZNE DRZEWO CZŁOWIEKA
The Human Family Tree
Niedziela 27 września, godz. 21:00

Podczas jednego dnia, na jednej z nowojorskich ulic zebrano informacje genetyczne od kilkuset przypadkowych osób. Czy rzeczywiście mamy wspólnych przodków? National Geographic Channel wyrusza w świat w poszukiwaniu śladów dziedzictwa ludzkości.

Twórcy programu „Genealogiczne drzewo człowieka” wraz ze słynnym genetykiem dr Spencerem Wellsem docierają do jednego z najbardziej zróżnicowanych zakątków ziemi – do dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Tam  starają się dowieść, że wszyscy mamy wspólnych przodków, z których każdy wyruszył w osobną podróż do innego zakątka świata. Okazuje się, że niezależnie od rasy, narodowości czy religii każdy z nas może prześledzić swoje pochodzenie do kolebki ludzkości, czyli wschodniej części Afryki.


RYZYKANCI
Danger Men
Od poniedziałku 21 września, godz. 22:00

Najcięższe i najbardziej niebezpieczne zawody świata. National Geographic Channel zaprasza w podróż od afrykańskiej sawanny do gęstych lasów Kanady w poszukiwaniu kobiet i mężczyzn, którzy codziennie udając się do pracy ryzykują własne życie.

Dokument „Ryzykanci” pokazuje historię zwykłych ludzi, którzy w odważny i heroiczny sposób wykonują swoje codzienne obowiązki.

Odcinek 1: Zawodowi łowcy dzikiej zwierzyny, poniedziałek 21 września godz. 22:00
Odcinek 2: Akrobaci z RAF-u, poniedziałek 28 sierpnia godz. 22:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...