reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nat Geo Wild HD i Animal Planet HD w n

dodano: 2009-09-02 13:12 | aktualizacja: 2009-09-02 19:15
autor: Anita Dąbek | źródło: Inf. własna

Neovision 2 września o godz. 12:00 w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się 7. konferencja telewizji nowej generacji n. Zaprezentowano na niej między innymi nowy dekoder turbo, nowe programy w ofercie (Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, nFilmHD, nFilmHD 2) oraz nowe promocje dotyczące kolekcji VOD. Już 9 września, po dołączeniu Animal Planet HD, oferta HD telewizji nowej generacji n będzie obejmowała aż 14 kanałów w wysokiej rozdzielczości!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prelegentami byli:

Maciej Sojka, Prezes Zarządu ITI Neovision
Olga Korolec, Wiceprezes Zarządu ITI Neovision do spraw Komunikacji i Marketingu
Tomasz Berezowski, Wiceprezes Zarządu ITI Neovision do spraw Technologii
Tomasz Raczek, Dyrektor Kanałów Filmowych nFilmHD i nFilmHD 2

Platforma od startu konsekwentnie poszerza też portfolio kanałów. Trzy lata temu n startowała z liczbą 44 kanałów, z których dwa oferowane były w wysokiej rozdzielczości. Czwarty rok swojej działalności telewizja n rozpoczyna z ofertą 82 programów, z których 14 nadawanych jest w jakości HD: nFilmHD, nFilmHD2, TVN HD, nSport HD, TVP HD, Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, Discovery HD, MTVNHD, HBO HD, Filmbox HD, MGM HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD.

Zacznijmy od nowego urządzenia, zwanego dekoderem Turbo, które będzie wyposażone w dysk twardy o pojemności 500 GB, a nie jak dotychczas 250 GB. Oznacza to dużo więcej miejsca na nagrywanie. Dekoder Turbo będzie posiadał szybszy procesor i zupełnie nowe oprogramowanie (3-wymiarowa animowana grafika, 7-dniowe EPG w formie TV guide a nie linearnej, animowane opisy filmów, etc.). Lista nagrywania również zyska nowy interfejs, będzie można ją dowolnie sortować, np. wg nazwy, czasu, gatunku. Filmy z wypożyczalni VOD będą opatrzone w grafikę w postaci oryginalnej okładki z płyty DVD. Dekoder turbo zostanie wprowadzony 1 listopada 2009 roku.

Wzrost liczby abonentów n


Dotychczasowe odbiorniki nbox recorder także otrzymają nowe oprogramowanie, ale z ograniczoną funkcjonalnością. Docelowo dekodery Turbo zastąpią recordery, które już nie są produkowane. Będzie możliwa wymiana recordera na dekoder Turbo za dodatkową dopłatą, która w założeniu ma nie przekroczyć równicy w cenie dysku.

Dekoder Turbo będzie prezentowany na wystawie SAT Krak 2009 w Krakowie, która odbędzie się w dniach 15-17 października. Specjalnie na potrzeby prezentacji do Krakowa przyjadą najważniejsi przedstawiciele techniczni platformy n.Nowy recorder będzie posiadał w standardzie 3 gry, a po podłączeniu do Internetu ich ilość będzie można zwiększyć. Przykładowe pozycje - Caveman, Braincell, Black Jack, Junge Trix, Sodoku, Ping Pong. Użytkownicy dekodera turbo będą mieli dostęp do materiałów wideo umieszczonych na portalu YouTube.Niestety zapowiadana już od dawna usługa multiroom zostanie wprowadzona najwcześniej za kilka miesięcy. Obecnie prowadzone są "wczesne testy". Zdradzono jednak zasady działania nowej funkcjonalności - nowy dekoder turbo podłączony do zwykłego białego nbox-a HD za pomocą sieci Ethernet. Przy czym nbox HD będzie miał pełne funkcjonalności recordera.30 września uruchomiona zostanie regularna emisja DVB-T. Po zakupie specjalnego USB stick-a (tuner DVB-T MPEG-4 tzw. DONGLE) (produkowany przez ADB i dostępny w sprzedaży od połowy października) każdy abonent będzie mógł odbierać niekodowaną ofertę naziemnej telewizji cyfrowej (TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls). DONGLE będzie podłączany do portu USB (posiada go każdy nbox) i do anteny naziemnej. Cena będzie wynosić 150 - 250 zł. Docelowo urządzenie będzie współpracować tylko z nbox-ami, chociaż nie wyklucza się stworzenia specjalnych sterowników w celu uruchomienia DVB-T na komputerze.

nbox nie będzie miał sztywnej listy DVB-T, co w praktyce oznacza, że dekoder będzie potrafił wyszukać kanały naziemnej telewizji cyfrowej samodzielnie. Oznacza to, że przykładowo jeśli abonent, mieszkając przy granicy, znajdzie się w zasięgu niemieckiego/czeskiego nadajnika DVB-T, to będzie mógł oglądać niemieckie/czeskie kanały. Na konferencji prezentowano odbiór DVB-T na przykładzie kanału Polsat. Kanały DVB-T znajdowały się na liście od pozycji 1000 w górę.

Polsat na dekoderze nbox


Do pakietu Kultura Nauka Świat dołączają dwa nowe kanały w wysokiej rozdzielczości - Nat Geo Wild HD i Animal Planet HD. Pierwszy z nich już nadaje (k. 41), a drugi ruszy 9 września br. i pojawi się e dekoderach na pozycji 42. Łącznie z Discovery HD da to 3 kanały HD w pakiecie Kultura Nauka Świat i 14 kanałów HD w całej ofercie n. Platforma n może się pochwalić także dodanymi w tym roku kanałami Eska TV, ID Investigation Discovery i Eurosport 2 HD.

Kolekcja VOD nScreen zmienia swoją nazwę na nSeriale. Od tej pory kolekcja ta będzie oferowała najnowsze odcinki szeregu kultowych seriali, m.in. Dexter, Zagubieni, Gotowe na wszystko, Herosi, Mentalista, Siostra Jackie, Teraz albo nigdy! zaraz po ich światowych premierach.

Już od dawna zapowiadaną nowością są kanały nFilmHD i nFilmHD 2 (odpowiednio k. 100 i k. 101). Ich szefem jest Tomasz Raczek, znany z programu Perły z lamusa (TVP2), prowadzonego razem z krytykiem filmowym Zygmuntem Kałużyńskim. Oferta kanałów nFilm będzie dostarczana z wytwórni Paramount Pictures, MGM i DreamWorks. W repertuarze znajdą się m.in. 007 Quantum of Solace, Next, seria filmów Indiana Jones, Iron Man, Margot jedzie na ślub, To nie jest kraj dla starych ludzi, Chromofobia, Rok 1612, Kochaj i tańcz. Każdy z filmów będzie dostępny z polskimi napisami lub lektorem do wyboru.

Na nFilmHD nie zabraknie interesujących programów:

Perły i Wieprze - Tomasz Raczek będzie rozmawiał ze swoimi gośćmi o wybitnych filmach (niedziele godz. 21:45)
Hot Spot - o nowościach na nFilm (poniedziałki godz. 21:50)
Bilet do kina - o premierach kinowych, prowadzony ze studia z warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach; wywiady z kinowymi bywalcami (piątki godz. 21:45)
Hollywood Buzz - ciekawostki z Hollywood, wywiady, itp. (wtorki godz. 21:30)

nFilm HD VOD to kolejna nowość platformy n. Jest to darmowa usługa dla osób abonujących 2 kanały nFilmHD. W ciągu miesiąca abonent zyska dostęp do 8 filmów, które będzie mógł oglądać dowolną ilość razy o o dowolnej porze. Pomyślano również o fanach muzyki filmowej. Specjalnie dla nich uruchomiono Radio nFilmHD, dostępne 24 godziny na dobę. Oprócz muzyki ze ścieżek dźwiękowych pojawią się krótkie rozmowy na temat muzyki z filmów. Konieczność podłączenia do Internetu. Codziennie o godzinie 22:00 prezentowana będzie wybrana przez Tomasza Raczka płyta dnia.  W ciągu kilku najbliższych tygodni w Radio nFilmHD: Iron Man, Next, The Commitments, The Bodyguard, Charlie’s Angels, Gladiator, About A Boy, Arizona Dream, Kill Bill.

Uruchomiono także portal www.nfilmhd.pl, które będzie całodobowym centrum multimedialnym. Na stronie będzie można znaleźć informacje o gwiazdach i filmach. Tomasz Raczek będzie prowadził tam swój blog, niekiedy z materiałami wideo. Każdy użytkownik będzie mógł komentować filmy, oceniać je, pisać recenzje, a także dodawać własne materiały wideo.

Już jesienią, w ścisłym centrum Warszawy, dzięki współpracy telewizji n z Centrum Development and Investments w Pasażu Wiecha (na tyłach Domów Towarowych Wars, Sawa, Junior) powstanie Aleja Gwiazd, która w nowatorski sposób propagować będzie wiedzę o filmie i jego Gwiazdach wśród mieszkańców stolicy. Na kilkunastu mosiężnych płytach znajdzie się starannie wybrany zestaw cytatów największych legend światowego kina.

Wśród wybranych cytatów znajdziemy najsłynniejsze słowa takich gwiazd, jak Marilyn Monroe, Alfred Hitchcock,  Kirk Douglas, Burt Reynolds, Woody Allen, Nicole Kidman, Nicolas Cage i  Javier Bardem.

Czas na kilka słów o promocjach. Przez 6 miesięcy od podpisania umowy nFilm HD, nFilm HD 2 i nFilm HD będzie dostępny za 9,90 zł (potem 20 zł). Z kolei nFilm HD, nFilm HD 2, nFilm VOD, HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO HD w cenie 35 zł przez okres trwania umowy (potem 45 zł).

Telewizja n oferuje też wszystkie elementy opcji nFilmHD w pakiecie razem z poświęconą najlepszym produkcjom serialowym świata kolekcją VOD nSeriale. Cena takiego pakietu to zaledwie 30 złotych miesięcznie, podczas gdy ddzielny zakup tych dwóch produktów to koszt 50 zł miesięcznie. Klient n ma też możliwość zakupu kanałów nFilmHD razem z kanałami HBO i kolekcją nSeriale. Pakiet taki – zawierający aż trzy kanały w jakości HD (nFilmHD, nFilmHD2, HBO HD), trzy kanały filmowe SD (HBO, HBO2, HBO Comedy) oraz dwie kolekcje VOD (nFilmHD VOD i nSeriale) – dostępny jest już za 50 zł miesięcznie (czyli o 25 zł mniej niż w przypadku zakupu każdego z tych produktów osobno).

W październiku do sprzedaży wejdzie karta kredytowa VISA n (MultiBank), która pozwoli na płacenie w sklepach na zasadzie payWave (bez konieczności wyjmowania karty z portfela). Abonenci posiadający taką kartę będą mieli 10-proc. zniżkę na abonament n. Do tego 0 zł za wydanie karty i 0 zł za użytkowanie, jeżeli abonament n regulowany jest przy jej użyciu. Funkcjonalność payWave pozwala na dokonywanie płatności tylko poprzez zbliżenie karty do specjalnego terminala. Karty posiadające payWave oznaczone będą ikoną anteny i pojawią się na rynku w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy.

SAT Kurier dotarł do informacji, z których wynika, że 1 października i 1 listopada br. wprowadzone zostaną dwie nowe usługi. Drugą z nich będzie dekoder Turbo.

Prezes Sojka powiedział, że jeśli kursy walutowe się utrzymają to break-even osiągną w tym roku, a już na pewno break-even zostanie osiągnięty w przyszłym roku.

Parametry techniczne dołączonych kanałów:

Hot Bird 9 (13E)
tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

nFilmHD
ID: N1
PID V: 539 (MPEG-4/HD)
PID A: 639 (stereo)/739 (AC3)
PID PCR: 539
SID: 15204
PID PMT: 1055
Kodowanie: Conax CAS7 (0x0B01 - n)

nFilmHD 2
ID: N2
PID V: 536
PID A: 636 (stsreo)/736 (AC3)
PID PCR: 536
SID: 15201
PID PMT: 1051
Kodowanie: Conax CAS7 (0x0B01 - n)

Nat Geo Wild HD
ID: N3
PID V: 540
PID A: 640 (AC3)
PID PCR: 540
SID: 15205
PID PMT: 1056
Kodowanie: Conax CAS7 (0x0B01 - n)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama