reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja n na SAT Krak 2009

dodano: 2009-09-07 11:10 | aktualizacja: 2009-09-09 13:55
autor: Anna Sulisz | źródło: inf. wł.

Neovision ITI Neovision, operator satelitarnej platformy telewizja nowej generacji n zarezerwował stoiska na wystawie SAT KRAK 2009 w Krakowie. Przedstawiciele firmy, po raz pierwszy w Polsce zaprezentują na SAT KRAK najnowszy nbox HDTV recorder turbo z nowymi możliwościami oraz dyskiem 500GB.  Telewizja n ma najwięcej kanałów HD w ofercie, aż 14 stacji w wysokiej rozdzielczościProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja nowej generacji n to najnowocześniejsza polska cyfrowa platforma satelitarna. Jej powstanie wywołało prawdziwą rewolucję na polskim rynku. To Abonenci telewizji nowej generacji n jako pierwsi otrzymali jednocześnie dostęp do programów nadawanych w jakości HD, wypożyczalni filmów VOD i cyfrowej nagrywarki 
w dekoderze HD (PVR). Konsekwentne dodawanie nowych funkcjonalności i usług oraz stałe poszerzanie oferty programowej przyniosły wyraźne efekty w postaci rosnącej liczby Abonentów i zwiększenia generowanych przychodów.

Dwa lata po starcie n, na rynku zadebiutowała również telewizja na kartę
, pierwsza w Polsce oferta dostępu do usług telewizji cyfrowej na zasadzie pre-paid. Nowa forma dostępu do cyfrowej telewizji spotkała się z dużym zainteresowaniem zdobywając w ciągu dziesięciu miesięcy 233 000 klientów, w tym 129 000 aktywnych.

Platforma od startu konsekwentnie poszerza też portfolio kanałów. Trzy lata temu n startowała z liczbą 44 kanałów, z których dwa oferowane były w wysokiej rozdzielczości.

Czwarty rok swojej działalności telewizja n rozpoczyna z ofertą 82 programów, z których 14 nadawanych jest w jakości HD: 

- nFilmHD
- nFilmHD2
- TVN HD
- nSport HD
- TVP HD
- Animal Planet HD
- Nat Geo Wild HD
- Discovery HD
- MTVNHD
- HBO HD
- Filmbox HD
- MGM HD
- Eurosport HD
- Eurosport2 HD
 
W portfolio platformy znajdują się kanały własnej produkcji, takie jak: RELIGIA.TV, WOJNA I POKÓJ, NSPORT HD, oraz niedostępne na innych platformach MGM HD, TVN HD, TVP HD, WOJNA I POKÓJ, ESKA TV, DISCOVERY HISTORIA, ESPN, BABY TV, JIM JAM, KIDSCO, DA VINCI LEARNING,  SPORTKLUB, SPORTKLUB

Jesienią 2009 r., po trzech latach obecności na rynku, telewizja nowej generacji n wprowadza nowe, rewolucyjne urządzenie – Turbo dekoder HD. Jest to zupełnie nowy typ dekodera HD, który zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności znane z poprzednich urządzeń oferowanych przez n, równocześnie wprowadza wiele nowych i innowacyjnych rozwiązań. Turbo dekoder HD posiada twardy dysk o pojemności 500 GB, będzie oferował też takie nowoczesne rozwiązania, jak multiroom, dostęp do portalu YouTube i rodzinnych gier.

Wszystkie dekodery HD telewizji n
(dekodery HD oraz dekodery HD z wbudowaną cyfrową nagrywarką i twardym dyskiem 250GB oraz 500GB) będą miały też możliwość odbioru pełnej oferty naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Po podłączeniu do dekodera HD niewielkiego urządzenia peryferyjnego (o nazwie DONGLE) poprzez port USB oraz anteny naziemnej, wszyscy Abonenci n zyskają dostęp do kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Będą to m. in. programy z multipleksu pierwszego: TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS.

Multiroom – abonent podpisując jedną umowę, będzie mógł jednocześnie oglądać dwa różne kanały na telewizorach w dwóch różnych pomieszczeniach swojego domu. Multiroom to jedna z najbardziej skomplikowanych technologii telewizyjnych, dlatego przy jej uruchamianiu pracują specjaliści najwyższej klasy. Ponieważ telewizja nowej generacji n chce oferować swoim abonentom rozwiązania najlepszej jakości, operację wprowadzenia multiroomu przygotowuje niezwykle starannie. Nowa usługa zostanie uruchomiona w ciągu kilku miesięcy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...