reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Genealogiczne drzewo człowieka w NGC

dodano: 2009-09-15 11:35 | aktualizacja: 2009-09-15 11:46
autor: Anita Dąbek | źródło: NGC

National Geographic Channel W ciągu jednego dnia, na jednej z nowojorskich ulic zebrano informacje genetyczne od kilkuset przypadkowych osób, aby na ich podstawie zdokumentować migracje gatunku ludzkiego. Program National Geographic Channel zatytułowany „Genealogiczne drzewo człowieka” tropi najstarsze gałęzie rasy ludzkiej, odkrywając cechy wspólne ukryte w naszych genach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twórcy programu „Genealogiczne drzewo człowieka” wraz ze słynnym genetykiem dr Spencerem Wellsem docierają do dzielnicy Queens w Nowym Jorku – miejsca, zamieszkiwanego przez ludzi różnych narodowości . W Queens prawie połowa z 2,2 miliona mieszkańców pochodzi z różnych zakątków świata, a na jej ulicach usłyszeć można ponad 150 różnych języków.

Dzięki zebranym w tym miejscu danym „Genealogiczne drzewo człowieka” ukazuje związki między mieszkańcami idące o wiele dalej niż tylko wspólne sąsiedztwo, a dzielące ich różnice okazują się jedynie powierzchowne.  Twórcy dokumentu  starają się dowieść, że wszyscy mamy wspólnych przodków, z których każdy wyruszył w samodzielną podróż do innego zakątka świata. Okazuje się, że niezależnie od rasy, narodowości czy religii każdy z nas może prześledzić swoje pochodzenie do kolebki ludzkości, czyli wschodniej części Afryki.

Jak wyglądała nasza wspólna wędrówka i dokąd zawiodła naszych przodków w ciągu tego czasu? W którym momencie przeszłości po raz pierwszy nasze drogi skrzyżowały się z drogami nieznajomych mieszkających w sąsiedztwie? Odpowiedzi na te i inne pytania widzowie znajdą wyłącznie na kanale National Geographic Channel w niedzielę 27 września o godz. 21:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...