reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zdjęcie z Papieżem - nowy cykl w religia.tv

dodano: 2009-09-16 15:51 | aktualizacja: 2009-09-16 15:53
autor: Anita Dąbek | źródło: n.pl

Religia_tv_www.jpg W związku z przewidywaną na wiosnę 2010 r. beatyfikacją Jana Pawła II, kanał religia.tv przystąpił latem bieżącego roku do realizacji serii reportaży poświęconych Papieżowi Polakowi. Cykl Zdjęcie z Papieżem składać się będzie z osiemnastu 25-minutowych odcinków. Spektrum bohaterów cyklu jest szerokie – od zwykłych zjadaczy chleba po czołowe osobistości życia publicznego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym pierwszym gronie będą m.in. kolekcjonerzy pamiątek papieskich, przedstawiciele rodu Wojtyłów, górale. W drugiej grupie znajdą się m.in. znani polscy artyści (Eleni, Krzysztof Krawczyk, Stanisław Soyka), sportowcy (Jerzy Dudek, Zbigniew Boniek, Robert Korzeniowski, Jerzy Engel), prezydenci (Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski), dziennikarze (Jacek Pałasiński, Kamil Durczok, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Grzegorz Miecugow).

Osoby te spotkały na swojej drodze zawodowej lub prywatnej Jana Pawła II. Na każdej z nich spotkanie to wywarło głębokie i niezatarte wrażenie, którymi pragną podzielić się z widzami kanału religia.tv.

Cykliczność programu powoduje, że Zdjęcie z Papieżem to pierwszy serial papieski, co jest ewenementem na skalę światową. Dzięki temu widzowie, poprzez pryzmat wspomnień ludzi, którzy często występowali jako aktorzy i świadkowie przedstawianych wydarzeń, będą mieli możność poznania całej gamy okoliczności - istotnych, a nieznanych albo słabo znanych a okresu pontyfikatu Jana Pawła II. Drugim wyróżnikiem produkcji jest sposób prezentowanie tematów i osób, które wcześniej nie miały możliwości dania świadectwa o Papieżu przed kamerą telewizyjną. Takim tematem jest np. ochrona papieskich pielgrzymek, Jan Paweł II widziany oczami środowiska naukowców, sportowców, realizatorów dramaturgii Karola Wojtyły, przedstawicieli komunistycznych władz czy chrześcijan innych wyznań.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...