reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC Prime zmieni się w BBC Entertainment

dodano: 2009-09-25 02:43 | aktualizacja: 2009-09-25 03:11
autor: Anita Dąbek | źródło: broadband tv news/Inf. własna

bbc_prime Po 14 latach obecności na rynku kanał BBC Prime zakończy działalność. Zamiast niego od 11 listopada od 6:00 abonenci licznych platform w Europie i na Bliskim Wschodzie uzyskają dostęp do BBC Entertainment. Tym samym kanał dołączy do portfolio BBC Worldwide, które obecnie składa się, oprócz wymienionego BBC Entertainment także z BBC Lifestyle, BBC Knowledge, CBeebies i BBC HD. Większość (bez BBC HD) jest świetnie znana widzom w Polsce z uwagi na obecność w platformie Cyfrowego Polsatu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BBC Prime wystartował w styczniu 1995 roku. W Polsce był pierwotnie dostępny w ofercie Cyfry+. Jego transmisję kontynuowano do 25 stycznia 2008 roku, kiedy to wycofano BBC Prime z naszego rynku. Zamiast niego BBC wprowadziło do Polski BBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge i CBeebies, ale trafiły one do oferty Cyfrowego Polsatu i do dziś są oferowane wyłącznie w tej platformie. Zapowiadano także poszerzenie oferty o BBC HD - jedyny brakujący kanał z portfolio BBC Worldwide w Polsce, ale jak dotychczas to nie nastąpiło.

BBC Prime pozostał w niektórych krajach europejskich oraz na Bliskim Wschodzie. Jego widownia jest oceniana na 12 milionów gospodarstw domowych.

Kanał po przemianowaniu rozpocznie emisję napisów ekranowych w języku holenderskim na potrzeby tamtejszego rynku. BBC Prime jest obecnie dostępny w większości platform w Holandii, m.in. w: Ziggo, Delta, Caiway, Tele 2, Telenet, Belgacom TV i KPN, ale nie w UPC. W Holandii i Belgii dostępne są także narodowe kanały BBC: BBC One, BBC Two, BBC Three i BBC Four.

BBC Entertainment wystartował 8 października 2006 roku. Na początku dostępny był wyłącznie na rynku azjatyckim, m.in. w Singapurze, Hong Kongu, Tajlandii i Korei Płd. Nieco później pojawił się także w Malezji i w Indiach. Obecnie kanał jest oferowany w zlokalizowanych wersjach w Indiach, Polsce, kontynencie afrykańskim, Skandynawii i Ameryce Płd.

Platformy satelitarne, które oferują obecnie BBC Prime:
- Orbit Network (Bliski Wschód; obecnie na etapie fuzji z Showtime)
- Kabel Deutschland (Niemcy)
- Total TV (Serbia)
- Sky Italia (Włochy)
- KabelKiosk (Niemcy)
- DigiTürk (Turcja)
- T Kábel (Węgry)
- Showtime (Bliski Wschód; obecnie na etapie fuzji z Orbit Network)
- TV Cabo (Portugalia)
- Meo (Portugalia)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...
reklama