reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-09-30 - 2023-10-01

Polsat Sport i Memoriał Gołasia

dodano: 2009-09-27 19:53 | aktualizacja: 2009-09-28 15:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PolsatSport.pl/siatkowka.net

Polsat Sport logo od 2007 Już po raz piąty odbędzie się Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Tak, jak przed rokiem, turniej zostanie rozegrany w Częstochowie. Udział wezmą SELVER Tallin, IRAKLIS Saloniki, PGE SKRA Bełchatów i DOMEX TYTAN AZS Częstochowa. Transmisje z finałowych gier - w najbliższy piątek: (2.10) w Polsacie Sport o godz. 17.50 - mecz o III miejsce i o godz. 20.00 - finał.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tradycyjnie już udział w Memoriale zapowiedział klub z Bełchatowa oraz gospodarze, akademicy spod Jasnej Góry.

Turniej upamiętniający postać tragicznie zmarłego siatkarza chyba już na stałe wpisze się do kalendarza rozgrywek PGE Skry Bełchatów. Wypada dodać, że mistrzowie Polski pojawią się w Polonii niejako w roli obrońców tytułu sprzed roku. To oni triumfowali w IV edycji Memoriału, pokonując m. in. zawodników Antonventa Padwa.

Chyba już nikogo nie dziwi, że Memoriał im. Arkadiusza Gołasia rozgrywany jest właśnie w Częstochowie. Choć początkowo areną zmagań siatkarzy była Ostrołęka, dziś wszyscy zgodnie przyznają, że to Polonia jest najgodniejszym miejscem na turniej poświęcony pamięci Arka Gołasia.

Ostrołęka na zawsze pozostanie w jego biografii, jako miejsce, gdzie wszystko tak naprawdę się zaczęło. Częstochowa jest jednak miastem wyjątkowym, miastem siatkarskim w każdym znaczeniu tego słowa. Arkadiusz Gołaś spędził utaj trzy sezony i podczas tego okresu trzykrotnie na jego szyi zawisł srebrny medal Mistrzostw Polski. To naprawdę piękny gest w wykonaniu klubu spod Jasnej Góry. Oni pamiętają... Grając dla Arka, chcą przypomnieć wszystkim innym, chcą oddać cześć należną tej wyjątkowej osobie.

Na częstochowskim parkiecie zaprezentują się także zawodnicy greckiego Iraklisu Saloniki, klubowego wicemistrza Europy z ubiegłego sezonu. Podczas ostatniej edycji Ligi Mistrzów siatkarze z Częstochowy dwukrotnie musieli uznać ich wyższość. Do zwycięstw poprowadził ich Marcus Nilsson, który także teraz najprawdopodobniej pojawi się na boisku.

Stawkę uzupełnia aktualny mistrz Estonii - Selver Tallin. Drużyna nieco egzotyczna i bliżej nieznana polskim kibicom. W jej szeregach znajduje się wielu reprezentantów tego nadbałtyckiego kraju.

Początek października zapowiada się niezwykle emocjonująco (i to już na trochę ponad tydzień przed rozpoczęciem zmagań w PlusLidze!). Co istotniejsze, rywalizacji przyświeca szlachetna idea - wspomnienie wybitnej postaci polskiej siatkówki. Przecież tyle mu zawdzięczamy... Memoriał to doskonała okazja, by mu podziękować - grą i dopingiem.

Program V Memoriału im. A. Gołasia:

1. października (czwartek) - I półfinał godz. 17.00: SELVER Tallin - PGE SKRA Bełchatów - uroczyste otwarcie Memoriału - II półfinał godz. 19.30: IRAKLIS Saloniki - DOMEX TYTAN AZS CZĘSTOCHOWA

2. października (piątek) - mecz o III miejsce godz. 18.00 - mecz o I miejsce godz. 20.30 - wręczenie wyróżnień i nagród oraz zakończenie Memoriału


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...