reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP INFO idzie do przodu

dodano: 2009-09-27 19:58 | aktualizacja: 2009-09-28 10:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP INFO

TVP Info Logo dla News W poniedziałek 28 września br. ruszyła nowa ramówka TVP INFO i zaprezentowano nowe studio. Stacja przygotowała na sezon jesienny wiele różnorodnych, ciekawych tematycznie oraz nowoczesnych w formie programów, w tym m.in. światopoglądowy program „Planeta według Kreta”, magazyn interwencyjno-informacyjny poświęcony niepełnosprawnym „niePotrzebni” czy też program analizujący najważniejsze wydarzenia w polityce, gospodarce, kulturze i modzie z kobiecego punktu widzenia „U Fryzjera”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poranek Info”, „Info Dzień” oraz „Minął dzień” jesienią wzbogacone zostaną krótkimi materiałami społeczno-poradnikowymi, takimi jak: traffic, kalendarium muzyczne, kultura, magazyn niejadka, internetowa mapa Polski, ciekawostki zakulisowe parlamentu europejskiego. Wszystkie pozycje zostaną oprawione nowoczesną grafiką i scenografią.W sobotę 3 października o godzinie 19:30 premierę będzie miał magazyn „Potrzebni” przygotowany i prowadzony przez Annę Dymną oraz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Program interwencyjno-informacyjny poświęcony będzie problemem osób niepełnosprawnych.

Wierzę, wątpię, szukam” to katolicki program publicystyczny przygotowany pod redakcją ks. Wiesława Niewęgłowskiego, duszpasterza środowisk twórczych. W audycji – bieżące sprawy z życia Kościoła, ciekawe inicjatywy, często kontrowersyjne zagadnienia ze sfery wiary, etyki, moralności oraz najważniejsze problemy współczesnego Kościoła. Emisja w niedzielę o godz. 14:0.

Planeta według Kreta” to nowy program podróżniczy. Jarosław Kret zabierze widzów w egzotyczne podróże, najodleglejsze zakątki Ziemi, aby pokazać nie do końca poznany świat. Autor przedstawi zaskakujące zwyczaje, nieznane miejsca, kultury oraz historie. Emisja w sobotę o godz. 9:00

W niedzielne południe na antenie TVP INFO zagości magazyn „U fryzjera”. Zaproszone do autentycznego salonu fryzjerskiego panie z kręgów biznesowych, nauki, mody, filmu oraz mediów rozmawiać będą o tym, co dla nich ważne i ciekawe. Czyli o polityce, gospodarce, kulturze i modzie – oczywiście z kobiecego punktu widzenia.

Magazyn niejadka” to program skierowany do rodziców, poświęcony zasadom zdrowego odżywiania dzieci. Emisja w każdy piątek o godz. 13:10. Od poniedziałku do piątku o godzinie 16:15 emitowany będzie program „Info świat” poświęcony zagadnieniom międzynarodowym, prezentujący najważniejsze wydarzenia ze świata. W programie nie tylko kulisy wielkiej polityki, lecz także tematy społeczne i kulturalne, nowinki ze świata show biznesu.Z kolei w sobotę o godz. 13:00 na antenie znajdzie się program przybliżający fundusze i programy unijne. W każdej audycji oprócz solidnej dawki informacji praktycznych pokazani zostaną ludzie, którzy już korzystają z unijnych pieniędzy. Przedstawione zostaną ich osiągnięcia, pomysły, sukcesy i trudności, na jakie napotykają wykorzystując pieniądze płynące z unijnej kasy.

W TVP INFO znajdzie się także program poświęcony mniejszościom narodowym, adresowany do ponad miliona obywateli polskich innej narodowości, religii czy języka, ale także do Polaków chcących poznać różnorodność kulturową własnej ojczyzny. W audycji mniejszości oraz grupy etniczne takie jak Białorusini, Kaszubi czy Ormianie, a także imigranci z Afganistanu, Kenii czy Wietnamu. Emisja w sobotę o godz. 14:45.

W soboty o godz. 20.00 na antenie TVP INFO fabularyzowany dokument „Prywatne śledztwa”. Widzowie wraz z bohaterami będą mogli uczestniczyć w rozwiązywaniu tajemniczych spraw. Do podjęcia prywatnych śledztw zmuszeni byli z powodu opieszałości i niestaranności organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

W sobotę o godz. 23:30 emitowany będzie znany już widzom magazyn kryminalny Michała Fajbusiewicza „997”. Od teraz tylko na antenie TVP INFO.

Na antenie TVP INFO także nowy magazyn poradnikowy poświęcony aranżacji wnętrz i ogrodów, poradnik dla każdego kto prowadzi firmę, program dotyczący nowych technologii, magazyn motoryzacyjny oraz fabularyzowany dokument o pracy celników na wschodniej granicy UE.

Będzie więcej kultury, Parlament Europejski od kuchni oraz imprezowa mapa Polski dla osób planujących ciekawie spędzić weekend. A w sobotnie i niedzielne wieczory – satyryczne podsumowanie mijającego tygodnia „Chwyty codzienne” czyli Krzysztof Skiba i satyryk Maciej Kraszewski podsumują wydarzenia polityczne, gospodarcze, a także ze świata show biznesu.

Od poniedziałku w TVP INFO nowe studio. Nową oprawę zyska w jesienno-zimowej ramówce m.in. Info Serwis.TVP INFO jest piątą anteną w Polsce (dane: TNS OBOP 2009 r., grupa 4+). Tylko w czasie tegorocznych wakacji TVP INFO uzyskała prawie 6 proc. udziałów w rynku (TNS OBOP, okres od 23 czerwca do 12 sierpnia br., grupa 4+).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

829 zł Więcej...
reklama