reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Rozpoczynamy kodowanie anten?

dodano: 2009-10-08 19:59 | aktualizacja: 2009-10-09 12:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvp.pl

TVP W zasadzie to nie wiadomo, o co chodzi, ale Telewizja Polska wydała na swojej stronie internetowej niezwykły komunikat pod tytułem: \'Rozpoczynamy kodowanie anten\'. Sam tytuł jest fatalny, a decyzja jeszcze gorsza - otóż TVP od godziny 00:00 dnia 9 października 2009 zakoduje w NDS VideoGuard sygnał 5 kanałów, które były dotąd FTA w ramach pakietu z Astry - TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP HD i TVP Sport.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poinformowano, że w ramach kolejnej fazy testów platformy cyfrowej, TVP od godziny 00:00 dnia 9 października 2009 zakoduje sygnał TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP HD i TVP Sport. Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu NDS - VideoGuard. Kart NDS de facto nie ma na wolnym rynku (tylko dla kablówek), więc informacja jest bezsensowna.

Wynika z tego też, że TVP ma jakiś problem z systemem kodowania NDS (wiemy jaki) lub zamierza komuś pokazać, że to ona będzie stawiać warunki (zapewne dotyczy sporu z polskimi kablówkami o opłaty za kanały, które zostaną zakodowane). 

Prawda jest jednak taka, że na początek - zaledwie po miesiącu od hucznego startu TVP FTA - dochodzi do nieporozumienia, jeśli chodzi o start pakietu FTA Telewizji Polskiej, a co gorsza może dojść też do znacznych opóźnień z uruchomieniem kolejnych części platformy TVP z Astry. Po falstarcie DVB-T w dniu 30 września, gdy wyłączono czasowo testy NTC w MPEG4 w Krakowie to kolejny zły znak, jeśli chodzi o cyfryzację kraju.Około godziny 7:00 zakodowano TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP HD. TVP Info pozostało niekodowane, ale można przypuszczać, że tak jak kiedyś będą szyfrowane wybrane pozycje programowe. Tym samym TVP zaprzeczyła sama sobie - wbrew zapowiedziom oferta TVP nie jest już dostępna bezpłatnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...