reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 11/2009 - w sprzedaży od 5.11.2009

dodano: 2009-11-04 10:08 | aktualizacja: 2009-12-04 12:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SK11_2009_okl_male1.jpg SAT Kurier 11/2009
Złote wydanie magazynu
Clone+
test nowego splittera kart

Corab ASC800 Pro HD
nowa antena 80cm

SAT Krak 2009
Nominacje i nagrody
Nowości wystawy

FELIETONY:
Sny o potędze
Platforma TVP i co dalej?
Nekrolog platformy TVP

Podróże z anteną
Tomasz Bobrowski na Spitsbergenie


TESTY:
- RWT DTV-421T dla DVB-T
- Turborecorder nbox w praktyce
- Neotion Pocket recorder - CAM z nagrywarką

NOWE PRODUKTY:
- TechniSat DiGYBOXX T4
- Maximum T-102FTA dla NTC
- Konwertery Megasat Diavolo i 2 stopnie
- Moduł TeVeCrypt CX
- Echostar DVR-7400HD z Cyfrowego Polsatu

Listy kanałów:
- MPEG 90E-45W
- FTA Astra + Hot Bird
- HDTV z orbity
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 11/2009  - listopadowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej  w 2009 roku jest wyjątkowym wydaniem ze względu na specjalny, złoty kolor na okładce, użyty po raz pierwszy w ponad 10-letniej historii magazynu. Złota okładka SAT Kuriera została wykonana przez nową drukarnię na zlecenie reklamodawcy, czyli firmy PYCH International, producenta nowego bezprzewodowego splittera kart Clone+ Home Edition 150. Nasz test tego urządzenia można przeczytać na stronach 26-27 w listopadowym wydaniu SAT Kuriera.

Jak wiadomo 15 września 2009 roku wystartowała pierwsza, bezpłatna część cyfrowej platformy Telewizji Polskiej. Niestety po zmianie władz Telewizji Polskiej bez uprzedzenia w dniu 9 października 2009 zakodowano 4 kanały TVP z satelity Astra 19,2E (TVP1, TVP2, TVP HD i TVP Sport). Wystosowaliśmy petycję do władz TVP o zmianę tej decyzji, ale nic się nie zmieniło w tym względzie Piszemy o tym w tym wydaniu.

Interesujący jest raport z wystawy SAT KRAK 2009, która mimo kryzysu i braku największych platform satelitarnych (niech żałują!) była wielkim sukcesem (przyszło kilka tysięcy ludzi więcej i zabrakło... biletów!). Opisujemy najważniejsze nowości techniczne z tej wystawy - jest także reportaż z rozdania statuetek - nagród SAT Krak 2009 w 20 kategoriach. Warto zapoznać się z tym reportażem, m.in. które produkty zostały uznane za najlepsze w danej kategorii.

W tym wydaniu nadal drukujemy wykaz kanałów FTA z Astry i Hot Birda, z niekodowanymi kanałami TVP w MPEG4 z Astry 19,2E. Zaskakuje nas za to konkurencyjny magazyn, który działając od 20 lat dopiero teraz zmałpował od nas pomysł na taki wykaz - wstyd!

Kontynuując interesujący dział w SAT Kurierze - Podróże z anteną. Tym razem drukujemy tekst Tomasza Bobrowskiego z gdyńskiej firmy Profan, który opisał swój montaż anten satelitarnych w polskiej bazie na Spitsbergenie.

Prosimy o wysyłanie próbek reportaży ze zdjęciami na adres [email protected] - najlepsze z publikowanych nagrodzimy cennymi produktami w przyszłym roku.

Już teraz uprzedzamy o tym, że temat zostanie przeniesiony na poziom materiałów wideo i emisji w naszej stacji telewizyjnej, która powinna ruszyć w 2010 roku. Telewizję satkurier.tv  live testowaliśmy w Internecie podczas wystawy SAT KRAK 2009.  Zainteresowanych tematem nadsyłania materiałów wideo z podróży po świecie prosimy o kontakt na mail: [email protected]

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi produktami, które mogą być bardzo przydatne po oficjalnym starcie nadajników NTC (naziemna telewizja cyfrowa) z I multipleksu DVB-T.

Jednym z nich jest odbiornik  TechniSat DiGYBOXX 4 dla MPEG-4, kolejny to najnowszy tuner DVB-T  RWT DTV-421T oraz Maximum T-102 FTA.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2009 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2009- tyle samo ile było w 2008 (Polska) lub 55 euro w Europie. Warto jednak zapłacić więcej - 145zł  za 11 wydań SAT Kuriera i 6 wydań drugiego naszego magazynu - dwumiesięcznika DIGI-TV.pl

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;
Na początku października 2009 ukazał się nowy numer Digi TV.pl 4/2009.

Dobrze przyjął się na rynku nasz drugi magazyn
- dwumiesięcznik - Magazyn DIGI-TV.pl - promocyjny, pierwszy numer ukazał się podczas SAT KRAK 2008 w połowie października. Nowe wydanie DIGI-TV.pl 4/2009 ukazało się w październiku 2009 - nie ma go w kioskach - tylko wysyłkowo lub w prenumeracie za 55zł/za 2009. Zainteresowanych otrzymaniem DIGI-TV.pl prosimy o opłacenie abonamentu za 145 zł (SAT Kurier + DIGI-TV.pl) lub jednego egzemplarza w ramach promocji prosimy o wpisanie się w panelu na stronie www.digi-tv.pl.

Od początku 2009 roku można  abonować 2 magazyny razem - 145zł  za 11 wydań SAT Kuriera i 6 wydań DIGI-TV.pl.

-- www.eroticards.pl - wszystko o erotyce w mediach i telewizji, strona została ostatnio mocno poprawiona - zapraszamy na nią!

Poszukujemy moderatorów nowego portalu www.Digi-tv.pl oraz osób zainteresowanych współpracą w nowych serwisach lub dołączeniem do naszej redakcji. Prosimy pisać na adres [email protected], załączając CV oraz list motywacyjny.

- popularne są stałe działy:
Futbol w telewizji, czyli gdzie nadawane są transmisje meczów piłkarskich i Zmiany na orbicie, czyli dzienne zmiany kanałów cyfrowych na całej orbicie dostępnych w Polsce.

Czytelników serwisu internetowego zachęcamy do opłacania abonamentu rocznego drukowanej wersji w roku 2009.

Reklama w Internecie i w drukowanym SK za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...