reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat wprowadza 2 nowe usługi

dodano: 2009-11-27 14:09 | aktualizacja: 2009-11-27 14:32
autor: Anita Dąbek | źródło: media2.pl

CyfrowyPolsat_X2006_sk.jpg W poniedziałek, 30 listopada 2009 roku obędzie się konferencja prasowa Cyfrowego Polsatu, na której zaprezentowane zostaną dwie nowe usługi - Domowa Wypożyczalnia i szybki Internet bezprzewodowy. Domowa wypożyczalnia ma być odpowiedzią na usługę VOD (wideo na życzenie) u konkurencji, jednak nie będzie to PPV, jak podają niektóre źródła.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy nowatorskiej usługi VOD Cyfrowego Polsatu są już od kilku tygodni prowadzone z satelity Hot Bird 9 (13E) z nowego transpondera, uruchomionego niedawno przez nadawcę, tp. 112 o częstotliwości 10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6. W ofercie mają znaleźć się premierowe pozycje filmowe, które nie były do tej pory nadawane w telewizji. Będą dwie metody zamawiania filmów - za pośrednictwem strony internetowej i telefonicznie. Dana pozycja będzie udostępniana na 24 godziny, bez pobierania na dysk twardy dekodera.

W dniu konferencji ruszą ogólnopolskie testy szybkiego Internetu bezprzewodowego z udziałem kilku tysięcy klientów platformy. Do oficjalnego staru tej usługi dojdzie w pierwszym kwartale 2010 roku, z kolei pakiet usług zintegrowanych (telewizja, telefon, Internet) ruszy w II kwartale przyszłego roku. Usługa wykorzystuje technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s i wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 990 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...