reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EPG na 7 dni od Cyfry+

dodano: 2009-12-06 22:45 | aktualizacja: 2009-12-07 20:55
autor: Jacek Grzeszczak/Mr. Orbita | źródło: Inf. własna

cyfra+logo_sk_new.jpg Cyfra+ przeprowadziła kolejny etap zmian w formie emisji EPG w standardzie DVB. Z 3 dni przewodnik poszerzono do pełnych 7 dni. Zauważyć mogą to posiadacze własnych odbiorników cyfrowych, posiadacze przykładowo popularnych Mediasatów nie odczują różnych, ponieważ ich terminale korzystają z innej formy emisji EPG (w standardzie MediaHighway), gdzie od dawna dostępne było EPG na 7 dni. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tym samym możliwości DVB EPG zostały po wielu latach zrównane z MHW EPG.

Trzeba mieć na uwadze, że EPG na 7 dni jest nadawane ze wszystkich częstotliwości, ale obejmuje tylko serwisy nadawane na tym transponderze (oprócz 10,796 GHz, pol. V), z którego aktualnie oglądamy kanały. Co więcej - nie dotyczy kanałów HD, gdzie na 11,278 GHz, pol. V) pozostała jedynie bieżąca i kolejna pozycja programowa.

Obecne rozwiązanie jest przypuszczalnie najlepiej przemyślane, ponieważ emisja EPG na 7 dni dla wszystkich kanałów z całej oferty jednocześnie trwałaby długo (wolny przekaz danych) i jednocześnie byłaby duża objętościowo, co stanowiłoby problem dla starszych odbiorników z małą pojemnością pamięci.

Mimo tego na 10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 emitowany jest przewodnik dla większości serwisów z oferty - łącznie zajmuje 6 MB (tyle danych), w momencie pisania składa się z 14918 pozycji programowych na 104 kanałach (część tylko bieżąca i kolejna). W związku z tym dla nowocześniejszych odbiorników można korzystać z przekazu z 10,796 GHz, pol. V, a pozostali mogą przeglądać przewodnik z poszczególnych częstotliwości.

Nazwy pozycji i opisy są, podobnie jak w MHW EPG, pisane w całości wielkimi literami. Zawartość krótkiego opisu i długiego opisu jest identyczna, co na większości modeli odbiorników cyfrowych zaowocuje podwójnym wyświetleniem się opisu - nie będzie to objaw prawidłowy, ale tak jest to nadawane.

Zmiany są zauważalne m.in. na odbiornikach TechniSat DigiCirder HD S2/S2X oraz Humax iCord HD.

Aktualizacja 7.12.2009
Nazwy audycji i opisy nie są już zapisywane wielkimi literami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama