reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sea Launch uzyskał finansowanie

dodano: 2009-12-29 15:47 | aktualizacja: 2009-12-29 17:05
autor: Anita Dąbek | źródło: Sea Launch

sea_launch_logo_sknews.jpg Sea Launch Company otrzymał ostateczną zgodę od amerykańskiego Sądu Upadłościowego w Delaware na zabezpieczenie 12,5 mln dol. w postaci finansowania DIP (debtor-in-possession) ze strony Space Launch Services. 10 listopada br. Sea Launch otrzymał wstepną zgodę sądu na kredyt DIP, który zapewnia kapitał obrotowy na kontynuowanie działalności Sea Launch podczas operacji przychodzenia spółki poprzez jej Rozdział 11 reorganizacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma kompletuje również kompleksowy plan rewizji i rewitalizacji struktury zarządu łańcucha dostaw z organizacjami partnerskimi. Ma to na celu zapewnienie terminowych i opłacalnych dostaw sprzętu i powiązanego wsparcia infrastruktury. Ten element jest istotnym czynnikiem odbudowy spółki i przeszłego sukcesu.

W pierwszym kwartale 2010 r., Sea Launch zamierza przedłożyć plan reorganizacji w sądzie jako krok w kierunku wyjścia z Rozdziału 11. Sea Launch będzie również działać w celu zapewnienia finansowania wyjściowego, aby zapewnić silne podstawy z przechodzenia ze stanu bankructwa do zdrowego i niezawodnego systemu świadczenia usług.

Excalibur Almaz i PlanetSpace współpracują w celu zapewnienia finansowania wyjściowego poprzez Space Launch Services, jak również zapewnienia inwestycji kapitałowych dla reorganizacji Sea Launch. SLS jest prowadzony przez Bohdana Bejmuka, doradcę lotniczego z dogłębną znajomością systemów kosmicznych i pojazdów nośnych.

Równolegle, koncentrując się na procesie reorganizacji, 30 listopada Sea Launch pomyślnie wyniósł satelitę Intelsat 15 rakietą Zenit-3SLB z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...