reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie TVP Wilno za 1,2 mln zł rocznie

dodano: 2010-01-19 15:56 | aktualizacja: 2010-01-19 16:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: dziennik polska

TVP Telewizja Polska powołała 12-osobową komisję, która bada możliwość uruchomienia na Litwie kanału TVP Wilno. Na jej czele stoi Michał Dworczyk, będący pełnomocnikiem zarządu TVP i zarazem doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Do końca lutego br. opracowany zostanie raport w tej sprawie. Według nieoficjalnych informacji, projekt ten ma kosztować 1,2 mln zł rocznie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stowarzyszenie Wspólnota Polska, do którego należy Dworczyk, już złożyło wniosek do Senatu o sfinansowanie sprzętu emisyjnego dla zespołu dziennikarzy na Litwie. Możliwość nadawania TV Polonia na Litwie kosztuje telewizję 1 mln zł. Tamtejsi mieszkańcy mogą oglądać na antenie tego kanału specjalnie przygotowane dla nich programy. Poza tym w litewskiej telewizji publicznej nadawany jest program Album Wileński tworzony przez korespondentów TVP.

O planach startu TVP Wilno nic jeszcze nie wie MSZ. Komisja pominęła też współpracę z Federacją Organizacji Kresowych w Polsce i Związkiem Polaków na Litwie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...