reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Przyroda w HD od Cyfrowego Polsatu

dodano: 2010-01-28 16:40 | aktualizacja: 2010-01-28 16:48
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl

CyfrowyPolsat_X2006_sk.jpg Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy niebawem, oferta Cyfrowego Polsatu zostanie rozszerzona o kolejne kanały dokumentalne nadawane w wysokiej rozdzielczości. Powody do radości będą mieć głównie amatorzy przyrodniczych filmów, którzy przez dłuższy czas zazdrościli abonentom n i CYFRY+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieoficjalnie mówi się, że dwoma nowymi kanałami będą Nat Geo Wild HD i Animal Planet HD. Na tym nie koniec nowości w wysokiej rozdzielczości w ofercie największej polskiej platformy cyfrowej. Wkrótce do platformy zawita od dawna oczekiwany BBC HD. To chyba najbardziej opóźniony produkt od kilku lat. Miał się pojawić na rynku jeszcze w 2008 roku. Następnie była mowa o grudniu 2009 roku. Dłuższe niż przewidziano oczekiwanie na BBC HD wywołane jest przygotowywaniem polskiej wersji językowej dla kanału (początkowo miał być dostępny po angielsku) i zdobyciem pożądanej liczby abonentów dla nowej stacji na starcie. Mamy nadzieję, że tak się stanie w najbliższym czasie, bo BBC HD mógłby być ciekawą alternatywą dla operatorów, którzy z różnych powodów nie chcą dołączać całej paczki - taki dawny BBC Prime.

Nowe kanały to nie jedyna inwestycja Cyfrowego Polsatu w HD w ostatnim czasie. W połowie stycznia dekoder EchoStar HDS – 400E, który zastąpił EchoStar DSB – 7200 HD. Jest dostępny za jednorazową opłatą aktywacyjną 49 zł. W ofercie platformy dostępny jest jeszcze Dekoder HD DVR Echostar 7400, który posiada twardy dysk o pojemności 320 GB. Do tej pory w Cyfrowym Polsacie w wysokiej rozdzielczości dostępne były: Discovery Showcase HD, Polsat Sport HD, MTVN HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD i HBO HD.

Może przy okazji rozszerzenia oferty Cyfrowy Polsat pomyśli nad upowszechnieniem technologii HD. Opłata 5-6 zł za oglądanie jednego kanału to dość dużo. Pomijając, że operator przyzwyczaił chyba już abonentów do tego, że stacje HD dodaje jako ostatni - po CYFRZE+ i n. No cóż, ale zdajemy sobie sprawę, że podpisanie umowy przy tak dużej liczbie klientów, to o wiele cięższa decyzja niż w przypadku mniejszych operatorów i wymaga skuteczniejszych negocjacji. W skuteczność finansową i negocjacyjną Cyfrowego Polsatu nie wątpię. Zresztą chyba jako pierwszy operator nie obawia się usuwać mało popularnych stacji z oferty (ostatni przykład Jetix Play trochę dublującego się profilem z Polsat JimJam). Z punktu widzenia przeciętnych 3,9 mln użytkowników może też nieco śmieszyć sprawa odmowy dołączenia do listy kanałów Rebel:TV. Jednak przy tej liczbie klientów to Cyfrowy Polsat dyktuje warunki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...