reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat z wiązkami W2M i SESAT 1 na 16E

dodano: 2010-02-14 22:30 | aktualizacja: 2010-02-15 11:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/eutelsat

eutelsat_logo_good.jpg Eutelsat opublikował mapy pokrycia satelitów W2M i SESAT 1, które od końca stycznia 2010 roku pracują na pozycji 16E. Te dwa satelity spółki Eutelsat zostały przesunięte po nieoczekiwanej utracie sygnału wszystkich transponderów satelity W2. Oprócz przeniesienia usług na nowe satelity W2M i SESAT 1, niektóre usługi przeniesiono na satelitę EUROBIRD 16A, który również stacjonuje na 16E. Satelita ten jest wykorzystywany od lata zeszłego roku jako wzmocnienie W2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SESAT 1

Po satelicie EUROBIRD 16A, SESAT 1 jest kolejnym (i nie ostatnim) wzmocnieniem pozycji 16E. Satelita do stycznia pracował na pozycji 36E, wraz z W4. Nowy satelita W7 przejął wszystkie usługi za satelitę SESAT 1, który następnie opuścił pozycję i zaczął kierować się na zachód, by 27 stycznia br. znaleźć się na 16E. SESAT 1 jest pod koniec przewidywanego czasu życia. Satelita o pojemności 18 transponderów został wyniesiony w kwietniu 2000 roku. Długość pracy SESAT 1 to zaledwie 10 lat.SESAT 1 ma dwa wiązki zasięgu - stałą i sterowalną. Pierwsza wiązka obejmuje Europę Zachodnią i Środkową. W głównej strefie EIRP wynosi około 48 dBW. Sygnał z tej wiązki można odbierać w niemal całej Europie, Afryce Północnej, Bliskim Wschodzie i krajach WNP.Druga wiązka - sterowalna jest w szczególności przeznaczona na pokrycie Bałkanów. W głównej strefie jest także Europa Środkowa, a maksymalny EIRP wynosi 49 dBW.

W2M

Kolejnym satelitą na 16E jest W2M, który został wyniesiony 20 grudnia 2008 roku. Satelita ten również ma dwie wiązki - jedna skierowana jest na Europę, a druga na Ocean Indyjski.Europejska wiązka (widebeam) obejmuje praktycznie całą Europę. EIRP osiąga do 51 dBW, co zapewnia dobry odbiór z anten niewielkich rozmiarów (średnica 60 cm i więcej). Wiązka sterowalna ma maksymalny EIRP 52 dBW i służy jako bezpośredni zamiennik oryginalnej pojemności satelitarnej na W2.Oryginalny satelita W2 jest aktualnie wyłączony z eksploatacji. Eutelsat szuka właśnie przyczyny awarii. Na pozycji 16E sygnały dostarczanie są dla gospodarstw domowych (i nie tylko) w Europie Środkowej i Wschodniej za pośrednictwem satelitów W2M, SESAT 1 i EUROBIRD 16A. Pozycja 16E służy do rozprowadzania sygnałów dla operatorów telewizji kablowej oraz satelitarnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2019 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2019 + książka tematyczna...

99 zł Więcej...
reklama