reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajemnice rysunków z Nazca w NGC

dodano: 2010-02-16 20:50 | aktualizacja: 2010-02-17 10:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: fox

National Geographic Channel Kanał National Geographic Channel przygotował dla swoich widzów nowe, interesujące programy. 1 marca 2010 roku swoją premierę będzie miał 6-odcinkowy mini-serial Z dziennika Costa Serena. 7 marca widzowie będą mogli poznać Tajemnice rysunków z Nazca. Pod koniec miesiąca nastąpi premiera drugiej serii Megafabryki, a także wyemitowany zostanie dokument, pt. Florencja bez tajemnic.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MEGAFABRYKI
Mega Factories
Od wtorku, 23 marca, godz. 21.00

Nie ma większych, szybszych czy bardziej stylowych od tych, które zaprezentujemy w drugiej serii Megafabryki. Od ryczących silników wyścigowych Lamborghini po wielki sukces projektantów globalnego imperium IKEA, Megafabryki ujawniają kulisy pracy  fabryk będących światowymi ikonami: Lamborghini Murciélago, Porsche GT3, Audi R8, Rolls-Royce Phantom, oraz międzynarodowego koncernu IKEA.

Podczas wyprawy do fabryki Lamborghini w Sant'Agata Bolognese we Włoszech widzowie zobaczą wart 450 milionów dolarów superszybki samochód Murcielago SV, którego wyprodukowano tylko 350 sztuk. Samochód osiąga prędkość 100 km zaledwie w 3.2 sekundy, zaś jego prędkość maksymalna wynosi 341 km na godzinę. Murcielago SV w całości składany jest ręcznie, na indywidualne zamówienie, a dziennie produkuje się 2.7 samochodu. Natomiast w odcinku poświęconemu fabryce Rolls Royce przyjrzyjmy się, jak powstaje model Phantom, którego budowa trwa średnio 450 godzin. Każdy Phantom to unikalne połączenie sztuki, techniki i technologii z rzemiosłem w starym stylu. Każdy model wykonany jest z najwiekszą dbałością o szczegóły.

Odcinek „Lamborghini” wtorek, 23 marca, godz. 21.00
Odcinek „Rolls Royce” wtorek, 30 marca, godz. 21.00


TAJEMNICE RYSUNKÓW Z NAZCA
Nasca Lines: Decoded
Niedziela, 7 marca, godz. 21.00

Razem z grupą naukowców odkryjemy tajemnice ogromnych geometrycznych rysunków, które dwa tysiące lat temu powstały na suchej pampie w Peru. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Są niezaprzeczalnie wspaniałymi dziełami sztuki, jednak czemu służyły? Niektóre z wysuwanych teorii sugerowały, że to starożytne bieżnie, pas startowy dla UFO a nawet ogromny, astronomiczny kalkulator. Jednak po wielu dekadach mylnych interpretacji, nowoczesna archeologia ma szansę rozwikłać zagadkę rysunków z Nazca. Międzynarodowa ekipa naukowców wspieranych przez Towarzystwo National Geographic, ma zamiar stworzyć przy pomocy wysoce zaawansowanego sprzętu, pionierski, cyfrowy model wszystkich rysunków z Nazca. Równolegle prowadzone są prace wykopaliskowe, które dostarczają nowych informacji o Indianach Nazca, ich rytuałach i wierzeniach oraz o tym jak wiele potrafili zrobić, by przetrwać. Ten specjalny godzinny program jest opowieścią o surowym klimacie, suszach, wojnach między klanami i o tajemniczych składach ściętych ludzkich głów. W filmie wykorzystano najnowsze osiągnięcia nauki dzięki czemu możemy zobaczyć nieprawdopodobne rekonstrukcje i oszałamiające grafiki komputerowe, które wyjaśniają tajemnice rysunków z Nazca.

“Tajemnice rysunków z NAZCA” niedziela, 7 marca, godz. 21.00


Z DZIENNIKA COSTA SERENA
Cruise Ship Diaries
Od poniedziałku, 1 marca, godz. 22.00

 „Z dziennika Costa Serena” to 6-odcinkowy mini serial o największym europejskim statku oceanicznym. Ten wspaniały statek jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i może pomieścić na swoim pokładzie ponad 3000 pasażerów i 1200 osobową załogę.
Costa Serena został zaprojektowany tak aby poradzić sobie z różnymi warunkami pogodowymi, posiada specjalną szklaną, rozsuwaną kopułę, która jest w stanie zakryć wszystkie 4 baseny, znajdujące się na pokładzie statku. Costa Serena może się poszczycić pełnowymiarowym ekranem kinowym umieszczonym przy głównym basenie. Jest jedynym statkiem, który posiada na pokładzie symulator Formuły 1. Dla wielbicieli zdrowego stylu życia statek proponuje 55 kabin i 12 apartamentów, które posiadają bezpośredni dostęp do wyjątkowego, największego na świecie pływającego Spa. Pięciogwiazdkowe restauracje, sala teatralna na 1500 osób, kaplica ślubów to tylko kilka z luksusowych udogodnień znajdujących się na tym niezwykłym statku.
W pierwszym odcinku zobaczymy jak załoga Costa Serena przygotowuje się do sezonu miesięcy miodowych podczas pogarszających się warunków pogodowych. Będziemy też świadkami wizyty grupy inspektorów na pokładzie, którzy wystawią na próbę nerwy całej ekipy statku. Podczas opuszczania portu w Wenecji niespodziewana śmierć na pokładzie i nowy pokaz magika zmienią harmonogram rejsu. Kolejna ciężka próba dla załogi to obecność na pokładzie statku znanej grupy rockowej. Ekipa będzie musiała zmierzyć się z grupą fanów, paparazzii i celebrities. W ostatnim odcinku podczas wypływania z Wenecji kapitan Russo wraz z załogą będą robili wszystko, aby sprostać wysokim wymaganiom gości i ekscentrycznego artysty.

Odcinek „Miodowe miesiące” poniedziałek, 1 marca, godz. 22.00
Odcinek „Inspektorzy na pokładzie” poniedziałek, 8 marca, godz. 22.00
Odcinek „Magia i chaos” poniedziałek, 15 marca, godz. 22.00
Odcinek „Koncert rockowy” poniedziałek, 22 marca, godz. 22.00
Odcinek „Dirty Dancing” poniedziałek, 29 marca, godz. 22.00

FLORENCJA BEZ TAJEMNIC
Florence Unlocked
Niedziela, 28 marca, godz. 21.00

Odkrywamy tajemnice, które kryją liczące setki lat ukryte schody i tajne przejścia we Florencji, kolebce włoskiego renesansu.
We włoskiej Florencji niektóre sekrety ukryte są tuż pod powierzchnią ziemi. Miasto, które kiedyś było siedzibą rzymskich wojsk, rozkwitło i stało się kolebką włoskiego renesansu. Jednak za tę zmianę przyszło zapłacić artystom i innym twórcom. Światłe jednostki były więzione za swoje innowacyjne pomysły. Wybitni architekci ukrywali plany budowli, by uniknąć kradzieży. Królewscy mecenasi wykorzystywali sekretne przejścia i schody, w celu ochrony swojej prywatności, ale również, by szpiegować rząd i rodzinę królewską. Dziś, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć, naukowcy odkrywają skrywane przez stulecia sekrety. National Geographic Channel ukazuje tajemniczą stronę Florencji z czasów renesansu.

“Florencja bez tajemnic” niedziela, 28 marca, godz. 21.00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...