reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Blondynka - nowy serial komediowy w TVP

dodano: 2010-02-19 11:21 | aktualizacja: 2010-02-19 12:44
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Dla wszystkich, którzy potrafią z przymrużeniem oka spojrzeć na polską rzeczywistość, Jedynka przygotowała nową komedię obyczajową. Blondynka w zabawny i nieco przerysowany sposób pokazuje, jak z konsekwencją i uporem można zmieniać absurdalną rzeczywistość na lepsze. Serial w reżyserii Mirosława Gronowskiego według scenariusza Andrzeja Mularczyka we współpracy z Markiem Ławrynowiczem będzie można oglądać w każdą niedzielę, od 7 marca o godz. 20.20 w TVP1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Blondynka to serial napisany mistrzowską ręką Andrzeja Mularczyka (Sami swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć, serial Dom), przenikliwego i dowcipnego obserwatora rzeczywistości. Tym razem autor portretuje aktualne zjawiska i przemiany zachodzące w ostatnich latach.

Choć serial osadzony jest głównie w realiach współczesnej polskiej prowincji, swym obrazem daleko wykracza poza granice Majaków – miejscowości opisywanej w serialu.

Tytułowa blondynka, to Sylwia Kubus (w tej roli Julia Pietrucha), ma niewiele ponad 25 lat, jest lekarzem weterynarii. Dynamiczna, ładna, ciepła, otwarta. Na pozór nieco naiwna i łatwowierna, naprawdę jest osobą ambitną i nieuległą. Wierzy, że w ludziach więcej jest dobrego niż złego. Jej credo jest proste i uniwersalne, ale nie naiwne: Chcę tylko nie być byle kim, nie robić byle czego, byle gdzie... Sylwia w Majakach znajduje coś znacznie więcej niż tylko wytchnienie od miejskiego życia. Historia poszukiwania samej siebie przez Sylwię jest osią dramaturgiczną serialu. Bohaterka wyjeżdżając w pierwszym odcinku z Warszawy buntuje się przeciw światu, w którym karty rozdają cyniczni karierowicze. Nie widzi dla siebie miejsca w intrygach, które decydują o tym, kto stanie wyżej w społecznej hierarchii. Trafia do Majaków i tu... znajduje świat przypominający ten, przed którym uciekała, lecz tym razem nie rezygnuje. Swoją nieustępliwością i zaangażowaniem zmienia rzeczywistość Majaków. Walczy z miejscową mafią celników, prokuratorem, wójtem i lokalnym potentatem finansowym. Swoją energią kruszy ustalony porządek wsi. Wszędzie jej pełno. Z czasem mieszkańcy Majaków zapominają, że Sylwia kiedyś mieszkała w Warszawie. Sylwia jest postacią, z którą łatwo się identyfikować szerokiej, także młodej, widowni. Jak każdy popełnia błędy, potyka się, ale zawsze ma odwagę iść dalej. Czasem można jej współczuć naiwności, zazdrościć umiejętności jasnego widzenia spraw takimi, jakie są. Zawsze jednak warto poznać drogę, którą idzie, by w końcu odnaleźć... odrobinę miłości.

Blondynka to serial komediowy, który w lekki i wciągający sposób buduje pełny obraz naszej rzeczywistości, w swej istocie takiej samej i w Warszawie i w Majakach. Od strony realizacyjnej jest to produkcja niezwykle filmowa. Ponad 50 proc. scen rozgrywa się w plenerze. Galerię postaci tworzy niemal 50 różnych, ale niezwykle ciekawych i świetnie scharakteryzowanych kreacji. W „Blondynce” znajdziemy dużą liczbę scen zbiorowych (21). Średnio w co czwartej scenie serialu grają zwierzęta. W produkcji mamy do czynienia z niemal 200 miejscami zdjęciowymi, które tworzą barwny krajobraz polskiej prowincji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...