reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Filmbox zamiast TV1000 w Cyfrowym Polsacie

dodano: 2010-02-27 19:18 | aktualizacja: 2010-02-27 22:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: media2.pl

Filmbox Abonenci Cyfrowego Polsatu poinformowali nas, że otrzymali informacje, jakoby od 2 marca 2010 roku do oferty wprowadzony zostanie nowy, filmowy kanał Filmbox, znana z oferty CYFRY+ i telewizji n. Filmbox miałby zastąpić w ofercie największej platformy w Polsce inny kanał  filmowy TV1000. Dodatkowo 2 marca Cyfrowy Polsat dołączy kanał Filmbox HD, co zwiększy liczbę kanałów HD w tej platformie do 9, a do tego zaoszczędzi pojemność na transponderach własnych platformy, bo Filmbox i Filmbox HD są nadawane z transponderów CYFRY+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co interesujące, Cyfrowy Polsat w krótkim komunikacie dla abonentów wcale nie wspomina o pozostałych stacjach z oferty SPI, czyli Filmbox Extra lub Filmbox Family.

Filmbox HD nadawany jest z z satelity Hot Bird - 13E  z częstotliwości 11,278 GHz, pol. V w MPEG4 (dla CYFRY+ i n), a Filmbox (w SD) z 10,796 GHz, pol. V w MPEG2 ( dla CYFRY+ i telewizji n).

Może trochę szkoda, że zabraknie kanału filmowego TV1000 z oferty Viasat, który dostępny był na wyłączność w Cyfrowym Polsacie od marca 2007 roku. W końcu TV1000 był jednym z bardzo pożądanych stacji jeszcze z czasów kodowania w D2-MAC/EuroCrypt (kto o tym pamięta?). Do tego należy zwrócić uwagę, że to następny kanał po E! Entertainment, który znika z oferty platformy Cyfrowy Polsat.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem, wycofanie kanału z oferty platformy daje prawo abonentowi do wyboru czy należy rozwiązać umowę z operatorem bez ponoszenia kary, jeśli nie zgadza się z wprowadzonymi zmianami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama