reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CSB TV: kaszubska telewizja FTA z 13E

dodano: 2010-03-12 10:25 | aktualizacja: 2010-03-12 11:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: gazeta.pl

Polska CSB TV to nazwa nowej kaszubskiej telewizji, która jesienią 2010 roku powinna zacząć nadawanie drogą satelitarną poprzez satelitę HOT BIRD (13E). Obecnie trwają prace nad ofertą programową. Prezesem nowej stacji będzie Artur Jabłoński, który obecnie pełni funkcję prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Rodzinna spółka Jabłońskiego, Media Kaszëbë, prowadzi już rozgłośnię radiową.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przyszły nadawca nie jest zainteresowany transmisją poprzez sieci kablowe, czy też nadajniki naziemne lub Internet, dlatego bardzo cieszy go, że ma już miejsce na satelicie HOT BIRD (13E). Jabłoński liczy na 2 mln odbiorców. Studio telewizyjne powstanie przy siedzibie Radia Kaszëbe.

Nowy kanał ma być niekodowany, a jego przekaz będzie prowadzony w językach kaszubskim i polskim. CSB TV zaoferuje informacje o regionie, a także programy rozrywkowe. CSB nawiązała już współpracę z TVS. Wniosek o przyznanie licencji na nadawanie wpłynie do KRRiT w ciągu miesiąca. Nadawca będzie musiał uporać się z finansowaniem nadawania i produkcji programów, liczy jednak na wpływy z reklam. CSB ma być telewizją niskobudżetową zdolną do przygotowania czterech godzin własnego programu dziennie, pozostały czas antenowy wypełnią produkcje zakupione.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama