reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CSB TV: kaszubska telewizja FTA z 13E

dodano: 2010-03-12 10:25 | aktualizacja: 2010-03-12 11:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: gazeta.pl

Polska CSB TV to nazwa nowej kaszubskiej telewizji, która jesienią 2010 roku powinna zacząć nadawanie drogą satelitarną poprzez satelitę HOT BIRD (13E). Obecnie trwają prace nad ofertą programową. Prezesem nowej stacji będzie Artur Jabłoński, który obecnie pełni funkcję prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Rodzinna spółka Jabłońskiego, Media Kaszëbë, prowadzi już rozgłośnię radiową.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przyszły nadawca nie jest zainteresowany transmisją poprzez sieci kablowe, czy też nadajniki naziemne lub Internet, dlatego bardzo cieszy go, że ma już miejsce na satelicie HOT BIRD (13E). Jabłoński liczy na 2 mln odbiorców. Studio telewizyjne powstanie przy siedzibie Radia Kaszëbe.

Nowy kanał ma być niekodowany, a jego przekaz będzie prowadzony w językach kaszubskim i polskim. CSB TV zaoferuje informacje o regionie, a także programy rozrywkowe. CSB nawiązała już współpracę z TVS. Wniosek o przyznanie licencji na nadawanie wpłynie do KRRiT w ciągu miesiąca. Nadawca będzie musiał uporać się z finansowaniem nadawania i produkcji programów, liczy jednak na wpływy z reklam. CSB ma być telewizją niskobudżetową zdolną do przygotowania czterech godzin własnego programu dziennie, pozostały czas antenowy wypełnią produkcje zakupione.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE DVB-C v.2 FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza kablowa wersja tunera 4K...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama