reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera dysku sieciowego Synology DiskStation DS410

dodano: 2010-03-18 21:53 | aktualizacja: 2010-03-19 16:29
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: synology

synology dysk sieciowy 8 marca 2010 r. firma Synology zaprezentowała nowy model dysku sieciowego Synology DS410 – wydajny i przystępny cenowo serwer NAS specjalnie zaprojektowany, by spełniać wymagania zarówno użytkowników domowych, jak i firm, oferujący możliwość efektywnego kosztowo współdzielenia i zabezpieczania danych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z uwagi na dużą szybkość (w trybie RAID 5 i w środowisku Windows średnia prędkość odczytu wynosi 115 MB/s, a zapisu 54 MB/s), Synology DS410 stanowi funkcjonalne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących sposobu na wydajne współdzielenie i przechowywanie danych. Obsługę urządzenia zapewnia uznane oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DMS 2.3), które sprawia, że DS410 posiada łatwy w obsłudze interfejs i doskonale sprawdza się jako niezawodny dysk sieciowy zapewniający użytkownikom dostęp do zgromadzonych danych. Dodatkowo, oferuje szereg przydatnych aplikacji o biznesowym charakterze takich, jak kompleksowe rozwiązanie do wykonywania i przechowywania kopii zapasowej, współdzielone katalogi z możliwością szyfrowania 256-bitowym kluczem AES oraz funkcją Synology Hybrid RAID (SHR), która – w przypadku wykorzystywania dysków twardych o różnej pojemności – umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane oraz zastosowanie odpowiedniego poziomu ochrony plików.

Wśród dostępnych w Synology DSM 2.3 funkcji znajduje się także m.in. konfigurator EZ-Internet, który prowadzi użytkownika przez wszystkie ustawienia dysku sieciowego związane z dostępem do danych z sieci Internet, możliwość wykonywania kopii bezpieczeństwa w tzw. chmurze w serwisie Amazon S3Ž oraz aplikacja DS cam na telefony iPhoneŽ wspierająca monitoring wideo prowadzony za pośrednictwem Synology Surveillance Station. Redukcję kosztów związanych z używaniem urządzenia zapewniają przyjazne dla środowiska rozwiązania, jak funkcja Wake on LAN, możliwość programowania godziny włączenia i wyłączenia oraz hibernacja dysków twardych.

Synology DS410 wyposażony jest w zmiennoprzecinkowy procesor 1.06 GHz, 64-bitową szynę pamięci, 533MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB i jedno eSATA. W zakresie szyfrowania danych, Synology DS410 wyposażony jest w sprzętowy, 256-bitowy mechanizm AES, który odciąża jednostkę centralną w procesie zabezpieczania plików i sprawia, że urządzenie charakteryzuje się zwiększoną wydajnością w porównaniu z szyfrowaniem danych przez dedykowany software – powiedział Edward Lin, Dyrektor marketingu Synology. Uzyskane w laboratorium testowym Synology wyniki pokazują, że sprzętowy mechanizm odpowiedzialny za szyfrowanie jest o ok. 200 proc. szybszy od szyfrowania dokonywanego metodą programową. Jednocześnie, DS410 oferuje w swoim segmencie bardzo korzystną relację ceny do wydajności – dodał Edward Lin.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...