reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Science: Źródła odnawialnej energii

dodano: 2010-03-22 14:33 | aktualizacja: 2010-03-22 15:35
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery

Discovery Science Zasoby ropy na całym świecie kurczą się w zastraszającym tempie. Niedługo możemy stanąć przed groźbą prawdziwej katastrofy z powodu braku surowców energetycznych. Co możemy zrobić, aby uzyskiwać duże ilości energii, nie wyrządzając przy tym krzywdy naturze? Czy kiedyś nadejdzie dzień, w którym cała energia będzie powstawać z naturalnych źródeł? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w nowej serii programu "Źródła odnawialnej energii" na kanale Discovery Science.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa seria "Źródeł odnawialnej energii" na kanale Discovery Science odsłania tajemnice nowatorskich technologii, wykorzystujących alternatywne źródła energii, takie jak wiatr, para wodna czy promienie słoneczne. W kolejnych odcinkach zobaczymy, w jaki sposób można wykorzystać energię atomu w wielkiej elektrowni oraz przejdziemy się po ekologicznym mieście na Bliskim Wschodzie, w którym emisję dwutlenku węgla zmniejszono do zera. Zobaczymy także niezwykły chiński wieżowiec – budynek sam wytwarza energię i wodę na własne potrzeby.

Czy ekologiczne źródła energii staną się wystarczającą alternatywą dla paliw kopalnych? Czy wiesz, że studnie termalne są położone aż 1,5 km w głąb ziemi? Czy uwierzyłbyś, że na świecie może powstać miasto, całkowicie wolne od spalin, czyli również od samochodów? Mnóstwo ludzi obawia się budowy elektrowni jądrowych, ale czy to rzeczywiście słuszny pogląd? Przekonaj się, czy ich lęki są uzasadnione oglądając Discovery Science.

Premiera "Źródła odnawialnej energii" w poniedziałek, 19 kwietnia, godz. 22:30 na kanale Discovery Science.
Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki, godz. 22:30.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...